Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter 25 modewinkels Vero Moda, Vila en Pieces failliet

Bedrijf achter 25 modewinkels Vero Moda, Vila en Pieces failliet

UTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter 25 winkels van de kledingmerken Vero Moda, Vila en Pieces is failliet. De winkels van het Utrechtse Doek Retail blijven voorlopig open en gaan met kortingen proberen van hun "aanzienlijke" voorraden af te komen, bevestigt curator Hans Hendriks na berichtgeving van RTL Z. Doek Retail runt lang niet alle Nederlandse winkels van de drie merken, die onderdeel zijn van het Deense Bestseller.

Volgens Hendriks gaat het om een typisch "coronafaillissement". De opgelopen schuld uit de periode dat de winkels dicht moesten, bleek te groot voor de franchisenemer. "Er is nog geprobeerd met de Belastingdienst tot een regeling te komen, maar daarvoor bleek het bedrijf niet voldoende geld in kas te hebben. Alle kosten gingen de afgelopen tijd ook omhoog."

Doek Retail heeft 120 personeelsleden. Zij blijven voorlopig aan het werk. Hendriks hoopt binnen twee weken een nieuwe eigenaar voor de winkels te hebben. Alleen Vero Moda heeft al 49 winkels in Nederland.

In juni gingen modeketen Score en het bijbehorende spijkerbroekenmerk Chasin' al failliet. Chasin' maakt een doorstart. De toekomst van Score is nog onzeker. Op het moment van het faillissement hadden Score en Chasin' ruim vijftig winkels in Nederland, een webwinkel en verkooppunten in andere winkels in het buitenland.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

4 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

4 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

5 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden