Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedevaartgangers Mekka moeten mondkapje op

Bedevaartgangers Mekka moeten mondkapje op

RIYADH (ANP/DPA) - De weinige islamitische pelgrims die de bedevaart naar de heilige Saudische steden Mekka en Medina dit jaar nog kunnen maken, zullen daarbij een mondkapje moeten dragen in verband met de coronapandemie. Ook mogen er geen mensenmassa's ontstaan en moeten gelovigen minstens 1,5 meter afstand van elkaar houden. De regels gelden niet alleen bij gebed en bezoek aan heilige plaatsen maar ook in restaurants en tenten, aldus het Saudische centrum voor de preventie en bestrijding van epidemieën.

Vorig jaar namen nog bijna 2,5 miljoen pelgrims deel aan de bedevaart, hadj genaamd. Van hen kwamen er 1,8 miljoen niet uit Saudi-Arabië. Vanwege de uitbraak van het zeer besmettelijke nieuwe coronavirus heeft het koninkrijk het aantal toegestane pelgrims drastisch verlaagd. Duizend gelovigen, die onder de 65 jaar moeten zijn en niet vanuit het buitenland mogen komen, wordt toegestaan mee te doen aan de hadj, die eind deze maand begint.

Vanwege het coronavirus gelden er nog meer hygiëneregels. Zo mogen de pelgrims de Zwarte Steen in de Grote Moskee van Mekka niet aanraken. Ook mogen bedevaartgangers geen persoonlijke gebruiksvoorwerpen als kleding, handdoeken en mobiele telefoons met anderen delen. De bussen mogen slechts halfvol zijn.

Met meer dan 209.000 geregistreerde besmettingen en bijna 2000 doden is Saudi-Arabië een van de zwaarst getroffen landen in het Midden-Oosten. Zondag meldde het land 3600 nieuwe vastgestelde besmettingen. De regering is de beperkende maatregelen tegen het virus desondanks aan het versoepelen.

Meer uit Buitenland

Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

46 minuten geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

2 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

6 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

8 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

8 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

8 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

10 uur geleden