Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedevaartgangers Mekka moeten mondkapje op

Bedevaartgangers Mekka moeten mondkapje op

RIYADH (ANP/DPA) - De weinige islamitische pelgrims die de bedevaart naar de heilige Saudische steden Mekka en Medina dit jaar nog kunnen maken, zullen daarbij een mondkapje moeten dragen in verband met de coronapandemie. Ook mogen er geen mensenmassa's ontstaan en moeten gelovigen minstens 1,5 meter afstand van elkaar houden. De regels gelden niet alleen bij gebed en bezoek aan heilige plaatsen maar ook in restaurants en tenten, aldus het Saudische centrum voor de preventie en bestrijding van epidemieën.

Vorig jaar namen nog bijna 2,5 miljoen pelgrims deel aan de bedevaart, hadj genaamd. Van hen kwamen er 1,8 miljoen niet uit Saudi-Arabië. Vanwege de uitbraak van het zeer besmettelijke nieuwe coronavirus heeft het koninkrijk het aantal toegestane pelgrims drastisch verlaagd. Duizend gelovigen, die onder de 65 jaar moeten zijn en niet vanuit het buitenland mogen komen, wordt toegestaan mee te doen aan de hadj, die eind deze maand begint.

Vanwege het coronavirus gelden er nog meer hygiëneregels. Zo mogen de pelgrims de Zwarte Steen in de Grote Moskee van Mekka niet aanraken. Ook mogen bedevaartgangers geen persoonlijke gebruiksvoorwerpen als kleding, handdoeken en mobiele telefoons met anderen delen. De bussen mogen slechts halfvol zijn.

Met meer dan 209.000 geregistreerde besmettingen en bijna 2000 doden is Saudi-Arabië een van de zwaarst getroffen landen in het Midden-Oosten. Zondag meldde het land 3600 nieuwe vastgestelde besmettingen. De regering is de beperkende maatregelen tegen het virus desondanks aan het versoepelen.

Meer uit Buitenland

Premier Tusk: vermoedelijk raket uit Rusland gecrasht in Polen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Het object dat 's nachts crashte in het oosten van Polen, was vermoedelijk een Russische raket. Dat zei premier Donald Tusk tijdens spoedoverleg.

32 minuten geleden
Costa: schending Pools luchtruim gevaar voor heel Europa

BRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim "onderstreept eens te meer dat de Russische agressie een bedreiging vormt voor de veiligheid van heel Europa", zegt voorzitter van de EU-leiders António Costa donderdag. Het Poolse luchtruim werd volgens hem geschonden door de massale Russische aanval op Oekraïne.

39 minuten geleden
Duits gezondheidsinstituut RKI telde al 9800 doden door hitte

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Robert Koch-Instituut, de Duitse versie van het RIVM, schat dat er dit jaar al 9800 mensen zijn overleden mede als gevolg van de hitte. Dit aantal van bijna 10.000 hittedoden is hoger dan deze gevallen over een heel jaar genomen sinds 2016.

2 uur geleden
Fransman die een rietje likte in Singapore komt weg met boete

SINGAPORE (ANP/AFP) - Een Franse tiener heeft in Singapore een boete van 600 Singaporese dollars (ruim 400 euro) gekregen nadat hij schuld had bekend aan openbare ordeverstoring. Voor die overtreding had hij ook een celstraf van maximaal twee jaar kunnen krijgen voor onder meer "baldadigheid".

2 uur geleden
Burgerdoden na Russische aanvallen op diverse Oekraïense plaatsen

KYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - Russische aanvallen op Oekraïne hebben volgens de autoriteiten daar aan zeker acht mensen het leven gekost. Op veel plekken in het land klonk het luchtalarm en in hoofdstad Kyiv waren explosies te horen. Buurland Polen meldde dat gevechtsvliegtuigen werden ingezet om het eigen luchtruim te beschermen.

2 uur geleden
Gezin George Clooney ontvlucht huis om natuurbranden Frankrijk

BRIGNOLES (ANP) - George Clooney en zijn vrouw Amal hebben hun huis in Frankrijk moeten evacueren vanwege een natuurbrand in de buurt. Dat meldt onder meer het tijdschrift People. De Amerikaanse filmster woont met zijn gezin in Brignoles en hun huis ligt in een van de vele regio's waar branden woeden.

2 uur geleden
Zelensky: ruim 70 raketten en 280 drones gebruikt bij aanvallen

KYIV (ANP) - Rusland heeft bij aanvallen op Oekraïne meer dan 70 raketten en 280 drones ingezet. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op X sprak over zeker acht doden.

2 uur geleden