BBC verwijdert beelden Huw Edwards uit archieven
LONDEN (ANP) - De BBC is begonnen met het verwijderen van sommige archiefbeelden van de omstreden oud-nieuwslezer Huw Edwards. Ook een uitzending van televisieserie Doctor Who waar hij zijn stem aan leende, kan niet langer worden bekeken via streamingsplatform iPlayer van de Britse omroep, berichten Britse media.
Edwards presenteerde het nieuws bij de BBC en geldt als een van de bekendste mediafiguren in het Verenigd Koninkrijk. Hij heeft inmiddels schuld bekend in een kinderpornozaak en riskeert een jarenlange celstraf. De oud-presentator had tientallen afbeeldingen van minderjarige slachtoffers in bezit. Daarom wordt nu op meerdere plaatsen afstand genomen van de ster.
Zo is in Llangennech een muurschildering verwijderd van de nieuwslezer, schrijft de BBC. Ook verdween in Cardiff Castle een plaquette met zijn naam. Bij het schoonvegen van de BBC-archieven wordt volgens The Observer prioriteit gegeven aan entertainmentcontent en programma's voor gezinnen. Zo zou ook een aflevering van kookprogramma Great British Menu met Edwards niet meer te zien zijn.
De BBC heeft al eerder te maken gehad met vergelijkbare noodgevallen, bijvoorbeeld toen na de dood van televisiester Jimmy Saville beschuldigingen naar buiten kwamen over grootschalig seksueel misbruik. Onlangs haalde de omroep ook een spotje offline met Axel Rudakubana, de tiener die ervan wordt verdacht in Southport op kinderen te hebben ingestoken. Een complicerende factor bij Edwards is dat hij betrokken was bij berichtgeving over veel officiële gelegenheden, zoals de begrafenis van de koningin.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
41 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
48 minuten geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
2 uur geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
3 uur geleden