BBC: ruim 70.000 Russische doden sinds inval in Oekraïne
MOSKOU (ANP) - In de oorlog in Oekraïne zijn aan Russische zijde meer dan 70.000 doden gevallen, tellen de BBC en het Russische Kremlinkritische Mediazona. Ze hebben de namen van 70.112 gesneuvelde mensen verzameld, maar waarschuwen dat het dodental waarschijnlijk nog veel hoger ligt.
Rusland deelt geen officieel aantal slachtoffers van de oorlog, die nu ruim 2,5 jaar duurt. De BBC en Mediazona hebben gekeken naar overlijdensadvertenties die zijn bevestigd door lokale autoriteiten of familieleden. Niet alle families wilden die details delen en ook omgekomen militairen van milities uit de geannexeerde regio's Loehansk en Donetsk zijn niet meegenomen.
De BBC schrijft dat 13.781 van de doden vrijwilligers waren. Dat zou de grootste groep gesneuvelden zijn, gevolgd door voormalige gevangenen die waren vrijgelaten om te vechten in Oekraïne. Aan het begin van de oorlog stierven vooral soldaten die onder contract stonden van de krijgsmacht, maar later kwamen daar huursoldaten, vrijwilligers, gevangenen en gemobiliseerden bij.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
2 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
4 uur geleden