BBC: Britse overheid overweegt steun leveranciers automaker JLR
LONDEN (ANP) - De Britse regering overweegt een financiële reddingslijn voor de leveranciers van autofabrikant Jaguar Land Rover (JLR), meldt omroep BBC. De stap volgt op de verlenging van de productiestop van de autofabrikant als gevolg van de cyberaanval begin september.
De autofabrikant, eigendom van het Indiase Tata Motors, heeft drie fabrieken in het Verenigd Koninkrijk, die samen ongeveer duizend auto's per dag produceren. Het bedrijf lijdt volgens de BBC minstens 50 miljoen pond (ruim 57 miljoen euro) verlies per week, doordat veel van de 33.000 medewerkers thuis moeten blijven. Eerder deze week liet JLR weten de productiestop verder te verlengen tot 1 oktober.
De stilstand heeft grote gevolgen voor de Britse toeleveringsketen van JLR. Die bestaat uit veel kleinere bedrijven en ondersteunt ongeveer 104.000 banen in het land.
Productie hervatten
De Britse minister van Economische Zaken Peter Kyle en minister van Industrie Chris McDonald bezochten JLR dinsdag en spraken met de topman over hoe het bedrijf kan werken aan het hervatten van de productie. "We hebben twee prioriteiten: Jaguar Land Rover zo snel mogelijk weer operationeel krijgen en de gezondheid van de toeleveringsketen op de lange termijn waarborgen", aldus McDonald.
Volgens de BBC overwegen de ministers een regeling om onderdelen van leveranciers te kopen, zodat ze kunnen overleven totdat JLR de productie hervat. Een andere optie die wordt overwogen, is het verstrekken van door de overheid gesteunde leningen aan leveranciers. Die optie is volgens de BBC echter niet populair bij leveranciers.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
10 uur geleden