Bayern München zonder Neuer, Lewandowski en Goretzka naar Madrid
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München gaat zonder Manuel Neuer, Robert Lewandowski en Leon Goretzka naar Madrid voor het duel met Atlético in de Champions League. De Duitse kampioen is na vier gewonnen groepswedstrijden al zeker van een plek in de knock-outfase. Trainer Hansi Flick geeft drie van zijn vaste krachten daarom rust.
Bij afwezigheid van de vaste doelman Neuer debuteert reservekeeper Alexander Nübel, overgekomen van Schalke 04, tegen Atlético Madrid voor Bayern in de Champions League. De Poolse spits Lewandowski maakte dit seizoen al vijftien doelpunten voor Bayern: twaalf in de Bundesliga en drie in Europees verband. Flick grijpt de kans aan om zijn topscorer even rust te geven, evenals middenvelder Goretzka. "Atlético staat tweede in Spanje, ze hebben de minst gepasseerde defensie en ze zijn de op één na meest scorende ploeg", zegt Flick. "We kijken uit naar dit duel."
Bayern München heeft de laatste zestien wedstrijden in Europees verband allemaal gewonnen, een evenaring van het record van Atlético uit 2011-2012. De laatste nederlaag van Bayern dateert van 13 maart 2019, thuis tegen Liverpool (1-3).
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
4 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
7 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
23 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
23 uur geleden