Bayern München voorzichtig met Lewandowski in jacht op record
GRASSAU (ANP) - Bayern München springt in de slotfase van het seizoen voorzichtig om met Robert Lewandowski, die op jacht is naar het doelpuntenrecord in de Bundesliga van Gerd Müller. De Poolse spits, dit seizoen al goed voor 39 doelpunten in de Duitse voetbalcompetitie, sloeg een groot deel van de training donderdag over. Volgens Bayern heeft Lewandowski, die vijftien doelpunten maakte in zijn laatste acht competitieduels, wat rust nodig.
De 32-jarige Pool heeft nog twee wedstrijden om het record van Müller te evenaren en misschien zelfs wel te verbeteren. De legendarische Duitse spits maakte 40 doelpunten in het seizoen 1971-1972. Bayern München, dat zich vorige week voor het negende jaar op rij verzekerde van de landstitel, speelt zaterdag uit tegen SC Freiburg en sluit de competitie een week later af tegen FC Augsburg.
De ploeg van de vertrekkende trainer Hansi Flick is voor de laatste twee duels op trainingskamp gegaan in Grassau. De organisatie van de Bundesliga eist dat alle clubs in quarantaine verblijven, om te voorkomen dat er in de laatste week van het seizoen nog problemen ontstaan met coronabesmettingen en mogelijke verplaatsingen van wedstrijden.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
9 uur geleden