Bayern München voorzichtig met Lewandowski in jacht op record
GRASSAU (ANP) - Bayern München springt in de slotfase van het seizoen voorzichtig om met Robert Lewandowski, die op jacht is naar het doelpuntenrecord in de Bundesliga van Gerd Müller. De Poolse spits, dit seizoen al goed voor 39 doelpunten in de Duitse voetbalcompetitie, sloeg een groot deel van de training donderdag over. Volgens Bayern heeft Lewandowski, die vijftien doelpunten maakte in zijn laatste acht competitieduels, wat rust nodig.
De 32-jarige Pool heeft nog twee wedstrijden om het record van Müller te evenaren en misschien zelfs wel te verbeteren. De legendarische Duitse spits maakte 40 doelpunten in het seizoen 1971-1972. Bayern München, dat zich vorige week voor het negende jaar op rij verzekerde van de landstitel, speelt zaterdag uit tegen SC Freiburg en sluit de competitie een week later af tegen FC Augsburg.
De ploeg van de vertrekkende trainer Hansi Flick is voor de laatste twee duels op trainingskamp gegaan in Grassau. De organisatie van de Bundesliga eist dat alle clubs in quarantaine verblijven, om te voorkomen dat er in de laatste week van het seizoen nog problemen ontstaan met coronabesmettingen en mogelijke verplaatsingen van wedstrijden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
11 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
18 uur geleden