Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München nog geen kampioen na nederlaag bij Mainz

Bayern München nog geen kampioen na nederlaag bij Mainz

MAINZ (ANP) - Bayern München is nog geen kampioen van Duitsland. De titelverdediger moest het aanstaande feest even uitstellen door de 2-1-nederlaag bij 1. FSV Mainz 05. Formeel heeft Leipzig nog een kans de recordkampioen te achterhalen.

Mocht Leipzig zondag echter verliezen van VfB Stuttgart, dan is Bayern dit weekeinde alsnog voor de negende achtereenvolgende keer kampioen van Duitsland.

Robert Lewandowski keerde terug in de basis van Bayern. De topschutter uit Polen stond vanwege een blessure aan een knie enige tijd langs de kant. Hij scoorde ook meteen weer, zij het pas in de vierde minuut van de extra tijd.

Foutje

Jonathan Burkardt en Robin Quaison zorgden ervoor dat de thuisclub halverwege al met 2-0 voor stond. Aan de eerste treffer ging een foutje van doelman Manuel Neuer van Bayern vooraf. Vermoedelijk werd de international gehinderd door de zon. Jeremiah St. Juste was basisspeler bij Mainz, Jean-Paul Boëtius speelde de laatste 25 minuten mee.

Volgens Neuer was Bayern onvoldoende bij de les. "We hebben vooral in de eerste helft veel te weinig laten zien. Onze instelling was niet goed, dat zag je in de openingsfase al. Daarvoor zijn we gestraft. We speelden te weinig kansen uit, maar gaven er wel een paar weg. Het is echter niet zo dat we de tegenstander hebben onderschat. We weten heel goed wat Mainz kan."

Dortmund

Borussia Dortmund doet weer volop mee in de strijd om de plaatsen die recht geven op het spelen in de Champions League. De club won met 2-0 bij VfL Wolfsburg, de nummer 3 van de ranglijst. Het Noorse wonderkind Erling Haaland maakte de doelpunten. Het verschil tussen beide ploegen is nog slechts 2 punten in het voordeel van Wolfsburg.

Dortmund speelde het laatste half uur met een man minder, na de rode kaart voor de Engelsman Jude Bellingham. Wout Weghorst deed het hele duel mee bij Wolfsburg.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

37 minuten geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

42 minuten geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

1 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

2 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

3 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

5 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

9 uur geleden