Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München loopt opnieuw verder weg bij Borussia Dortmund

Bayern München loopt opnieuw verder weg bij Borussia Dortmund

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in een week tijd in de Bundesliga de voorsprong op concurrent Borussia Dortmund vergroot van 1 punt tot 6 punten. De koploper won zaterdag, na een achterstand bij rust, met 2-1 van 1. FSV Mainz 05. Achtervolger Dortmund wist bij VfL Bochum een nederlaag maar net te voorkomen: 1-1.

Dortmund en Bayern stonden vorige week tegenover elkaar. Bayern München won op de valreep (2-3) na een discutabele strafschop, die tot woede leidde bij Borussia Dortmund. Een week later probeerde het elftal van trainer Marco Rose de frustraties van zich af te spelen, maar dat lukte niet.

Borussia Dortmund kreeg ook tegen Bochum een strafschop tegen, kort voor rust. Sebastian Polter benutte die. Erling Haaland was in de slotfase van de tweede helft wederom belangrijk voor Borussia Dortmund, waar de zieke Donyell Malen ontbrak. De Noorse aanvaller legde de bal in de 85e minuut bij de tweede paal goed neer voor Julian Brandt, die doeltreffend uithaalde (1-1).

Rode kaart

Rose bekeek het duel vanaf de tribunes na de rode kaart die hij vorige week tegen Bayern kreeg.

Bayern München kwam halverwege de eerste helft verrassend op achterstand tegen Mainz. Na onnodig balverlies op eigen helft, profiteerde de ploeg van de Deense coach Bo Svensson optimaal. Karim Onisiwo kopte de bal binnen.

Mainz hield die voorsprong vast tot de 53e minuut. Kingsley Coman, tegen Dortmund ook al trefzeker, scoorde. Het winnende doelpunt kwam ruim een kwartier voor tijd op naam van Jamal Musiala, die fraai afrondde. Oud-Feyenoorder Jean-Paul Boëtius viel in de 65e minuut in bij Mainz.

RB Leipzig

Domenico Tedesco beleefde een uitstekend debuut als trainer van RB Leipzig. De voormalige coach van Schalke 04 zag zijn nieuwe werkgever met 4-1 winnen van Borussia Mönchengladbach. Leipzig steeg door de zege naar de zevende plaats.

Doelman Mark Flekken ging met SC Freiburg thuis onderuit tegen Hoffenheim: 1-2. Hoffenheim passeerde Freiburg op de ranglijst en is nu vierde.

Meer uit Voetbal

PEC Zwolle voorlopig zonder geblesseerde doelman Schendelaar

ZWOLLE (ANP) - Jasper Schendelaar kan voorlopig niet het doel van PEC Zwolle verdedigen. De keeper heeft volgens zijn club een knieblessure opgelopen. PEC Zwolle meldt niet hoe lang hij is uitgeschakeld.

1 uur geleden
AZ verkoopt Møller Wolfe aan Wolverhampton Wanderers

ALKMAAR (ANP) - David Møller Wolfe verlaat AZ voor Wolverhampton Wanderers. De 23-jarige linksback en zijn club uit Alkmaar hebben een akkoord bereikt met de nummer 16 van afgelopen seizoen in de Premier League. Volgens verschillende media ontvangt AZ 12 miljoen euro voor de Noor.

2 uur geleden
Trainer Mascherano hoopt dat Messi langer bij Inter Miami blijft

MIAMI (ANP) - Trainer Javier Mascherano hoopt dat Lionel Messi zijn contract bij Inter Miami gaat verlengen. "Ik ken de geruchten, maar het is aan hem en onze club", zei hij op een persconferentie. "Natuurlijk hopen we dat hij blijft."

5 uur geleden
Aanvaller Son wil vertrekken bij Tottenham Hotspur

SEOUL (ANP) - Son Heung-min wil na tien jaar vertrekken bij Tottenham Hotspur. "Ik heb besloten dat ik deze club ga verlaten", zei de aanvaller op een persconferentie in Seoul, waar de club uit Londen op trainingskamp is.

5 uur geleden
Trainer Ten Hag wint met Bayer Leverkusen van Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen stadion een oefenduel met Bayer Leverkusen verloren. De ploeg van trainer Erik ten Hag zegevierde met 2-1.

16 uur geleden
Linksback Tagliafico blijft nog twee seizoenen bij Olympique Lyon

LYON (ANP) - Nicolás Tagliafico heeft zijn aflopende contract bij Olympique Lyon met twee seizoenen verlengd. De linksback uit Argentinië verliet drie jaar geleden Ajax voor de club uit Frankrijk.

16 uur geleden
PSV neemt talent Sidibé over van Stoke City

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de komst van Souleymane Sidibé afgerond. De achttienjarige middenvelder komt over van Stoke City, dat uitkomt op het tweede niveau van Engeland. Hij heeft een vierjarig contract bij de kampioen uit Eindhoven ondertekend.

17 uur geleden