Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München laat Leverkusen kansloos en wint eindelijk weer

Bayern München laat Leverkusen kansloos en wint eindelijk weer

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een einde gemaakt aan een slechte serie resultaten in de Bundesliga. De regerend landskampioen was veel te sterk voor Bayer Leverkusen: 4-0. Bayern won 21 augustus voor het laatst een competitiewedstrijd en pakte uit de vier duels daarna slechts 3 punten.

Leroy Sané opende al in de 3e minuut de score voor de thuisploeg. Het schot van de aanvallende middenvelder werd van richting veranderd. Jamal Musiala, de aangever bij de openingstreffer, nam na ruim een kwartier spelen de 2-0 voor zijn rekening. Doelman Lukas Hradecky liet zich in de korte hoek verrassen. Voor Musiala betekende het zijn vijfde doelpunt dit seizoen in de competitie.

Bayer Leverkusen had weinig in te brengen en zag de schade voor rust nog groter worden. Sadio Mané, oud-speler van Liverpool, schoot in de 39e minuut met links laag in de hoek raak (3-0).

De Ligt

Na rust bleven doelpunten lang uit. Mané dacht nog een keer te scoren, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Müller zorgde in de 84e minuut alsnog voor de 4-0. De aanvaller kon de bal simpel binnen schuiven omdat Hradecky onderuit gleed.

Matthijs de Ligt had een basisplaats bij Bayern München en speelde het gehele duel mee. De verdediger is bij het Nederlands elftal geen vaste waarde meer. De voorbije twee wedstrijden in de Nations League, tegen Polen en België, hield bondscoach Louis van Gaal De Ligt op de bank. Oud-Ajacieden Noussair Mazraoui en Ryan Gravenberch vielen in de slotfase in bij Bayern.

Bij Leverkusen stonden de Nederlanders Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker aan de aftrap. Beide spelers werden in de rust gewisseld. Daley Sinkgraven en Timothy Fosu-Mensah bleven op de bank zitten.

Bayern München steeg naar de gedeelde tweede plaats met 2 punten achterstand op koploper 1. FC Union Berlin, dat zaterdag op bezoek gaat bij Eintracht Frankfurt.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

10 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

15 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

15 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

15 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

18 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

18 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

19 uur geleden