Bayern München laat Leverkusen kansloos en wint eindelijk weer
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een einde gemaakt aan een slechte serie resultaten in de Bundesliga. De regerend landskampioen was veel te sterk voor Bayer Leverkusen: 4-0. Bayern won 21 augustus voor het laatst een competitiewedstrijd en pakte uit de vier duels daarna slechts 3 punten.
Leroy Sané opende al in de 3e minuut de score voor de thuisploeg. Het schot van de aanvallende middenvelder werd van richting veranderd. Jamal Musiala, de aangever bij de openingstreffer, nam na ruim een kwartier spelen de 2-0 voor zijn rekening. Doelman Lukas Hradecky liet zich in de korte hoek verrassen. Voor Musiala betekende het zijn vijfde doelpunt dit seizoen in de competitie.
Bayer Leverkusen had weinig in te brengen en zag de schade voor rust nog groter worden. Sadio Mané, oud-speler van Liverpool, schoot in de 39e minuut met links laag in de hoek raak (3-0).
De Ligt
Na rust bleven doelpunten lang uit. Mané dacht nog een keer te scoren, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Müller zorgde in de 84e minuut alsnog voor de 4-0. De aanvaller kon de bal simpel binnen schuiven omdat Hradecky onderuit gleed.
Matthijs de Ligt had een basisplaats bij Bayern München en speelde het gehele duel mee. De verdediger is bij het Nederlands elftal geen vaste waarde meer. De voorbije twee wedstrijden in de Nations League, tegen Polen en België, hield bondscoach Louis van Gaal De Ligt op de bank. Oud-Ajacieden Noussair Mazraoui en Ryan Gravenberch vielen in de slotfase in bij Bayern.
Bij Leverkusen stonden de Nederlanders Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker aan de aftrap. Beide spelers werden in de rust gewisseld. Daley Sinkgraven en Timothy Fosu-Mensah bleven op de bank zitten.
Bayern München steeg naar de gedeelde tweede plaats met 2 punten achterstand op koploper 1. FC Union Berlin, dat zaterdag op bezoek gaat bij Eintracht Frankfurt.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
2 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
5 uur geleden