Bayern München laat Leverkusen kansloos en wint eindelijk weer
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een einde gemaakt aan een slechte serie resultaten in de Bundesliga. De regerend landskampioen was veel te sterk voor Bayer Leverkusen: 4-0. Bayern won 21 augustus voor het laatst een competitiewedstrijd en pakte uit de vier duels daarna slechts 3 punten.
Leroy Sané opende al in de 3e minuut de score voor de thuisploeg. Het schot van de aanvallende middenvelder werd van richting veranderd. Jamal Musiala, de aangever bij de openingstreffer, nam na ruim een kwartier spelen de 2-0 voor zijn rekening. Doelman Lukas Hradecky liet zich in de korte hoek verrassen. Voor Musiala betekende het zijn vijfde doelpunt dit seizoen in de competitie.
Bayer Leverkusen had weinig in te brengen en zag de schade voor rust nog groter worden. Sadio Mané, oud-speler van Liverpool, schoot in de 39e minuut met links laag in de hoek raak (3-0).
De Ligt
Na rust bleven doelpunten lang uit. Mané dacht nog een keer te scoren, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Müller zorgde in de 84e minuut alsnog voor de 4-0. De aanvaller kon de bal simpel binnen schuiven omdat Hradecky onderuit gleed.
Matthijs de Ligt had een basisplaats bij Bayern München en speelde het gehele duel mee. De verdediger is bij het Nederlands elftal geen vaste waarde meer. De voorbije twee wedstrijden in de Nations League, tegen Polen en België, hield bondscoach Louis van Gaal De Ligt op de bank. Oud-Ajacieden Noussair Mazraoui en Ryan Gravenberch vielen in de slotfase in bij Bayern.
Bij Leverkusen stonden de Nederlanders Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker aan de aftrap. Beide spelers werden in de rust gewisseld. Daley Sinkgraven en Timothy Fosu-Mensah bleven op de bank zitten.
Bayern München steeg naar de gedeelde tweede plaats met 2 punten achterstand op koploper 1. FC Union Berlin, dat zaterdag op bezoek gaat bij Eintracht Frankfurt.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
15 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden