Bayern München en RB Leipzig gelijk in spektakelstuk
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en RB Leipzig hebben in een spectaculaire topper met 3-3 gelijkgespeeld. De landskampioen uit München houdt daardoor met 23 punten een voorsprong van 2 punten op de club uit Leipzig.
Leipzig was niet in de Allianz Arena in München om te verdedigen en kwam na een snelle omschakeling in de 19e minuut op 1-0 door Christopher Nkunku. Jamal Musiala, net ingevallen voor Javi Martínez, die wegens spierklachten niet verder kon, zorgde na een half uur voor de gelijkmaker. Bayern drukte even door en kwam enkele minuten later via Thomas Müller op 2-1. Net als bij het eerste doelpunt was de assist van Kingsley Coman.
Justin Kluivert, in de basis begonnen, bracht Leipzig met zijn eerste doelpunt voor de Duitse club weer terug. Op aangeven van Amadou Haidara schoot de Nederlander raak, laag in de linkerhoek. Leipzig kwam vlak na de rust weer op voorsprong. Emil Forsberg verschalkte doelman Manuel Neuer voor de derde keer met een kopbal.
Ook Bayern gaf niet op. Müller maakte zijn tweede met het hoofd, opnieuw op aangeven van Coman en voorkwam zo een nederlaag.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
55 minuten geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
19 uur geleden