Bayern München dendert over Plzen heen in Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zijn derde groepszege in de Champions League overtuigend binnengehaald. In de Allianz Arena in München werd Viktoria Plzen met 5-0 verslagen. In dezelfde groep spelen Internazionale en FC Barcelona later dinsdag tegen elkaar.
Bayern-coach Julian Nagelsmann had een basisplaats voor Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch en voor voormalig Ajax-speler Noussair Mazraoui. Bij de Duitsers ontbraken Joshua Kimmich en Thomas Müller, die zaterdag positief hadden getest op het coronavirus.
De thuisploeg kwam al in de zevende minuut op voorsprong. Leroy Sané kon zich onbedreigd vrijspelen en schoot de openingstreffer binnen. Zes minuten later was de voorsprong al verdubbeld. Leon Goretzka speelde goed in op Serge Gnabry, die zo kon binnenschuiven. In de 21e minuut was het de derde aanvaller van Bayern die van zich deed spreken. Sadio Mané kreeg de bal met een gelukje mee na eerder ook al een knappe individuele actie en schoot links van de keeper raak.
Tweede treffer
Al vroeg in de tweede helft maakte Sané zijn tweede treffer van de avond. Hij kreeg een lange bal van Mané en schoot trefzeker in de rechterhoek. Invaller Eric Maxim Choupo-Moting zorgde nog binnen het uur voor de 5-0. Daarna speelde de Duitse recordkampioen de wedstrijd zonder problemen uit.
Volgende week woensdag spelen beide ploegen opnieuw tegen elkaar in Tsjechië.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
7 uur geleden