Bayern München dendert over Plzen heen in Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zijn derde groepszege in de Champions League overtuigend binnengehaald. In de Allianz Arena in München werd Viktoria Plzen met 5-0 verslagen. In dezelfde groep spelen Internazionale en FC Barcelona later dinsdag tegen elkaar.
Bayern-coach Julian Nagelsmann had een basisplaats voor Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch en voor voormalig Ajax-speler Noussair Mazraoui. Bij de Duitsers ontbraken Joshua Kimmich en Thomas Müller, die zaterdag positief hadden getest op het coronavirus.
De thuisploeg kwam al in de zevende minuut op voorsprong. Leroy Sané kon zich onbedreigd vrijspelen en schoot de openingstreffer binnen. Zes minuten later was de voorsprong al verdubbeld. Leon Goretzka speelde goed in op Serge Gnabry, die zo kon binnenschuiven. In de 21e minuut was het de derde aanvaller van Bayern die van zich deed spreken. Sadio Mané kreeg de bal met een gelukje mee na eerder ook al een knappe individuele actie en schoot links van de keeper raak.
Tweede treffer
Al vroeg in de tweede helft maakte Sané zijn tweede treffer van de avond. Hij kreeg een lange bal van Mané en schoot trefzeker in de rechterhoek. Invaller Eric Maxim Choupo-Moting zorgde nog binnen het uur voor de 5-0. Daarna speelde de Duitse recordkampioen de wedstrijd zonder problemen uit.
Volgende week woensdag spelen beide ploegen opnieuw tegen elkaar in Tsjechië.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
6 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
6 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden