Bayern München dendert over Plzen heen in Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zijn derde groepszege in de Champions League overtuigend binnengehaald. In de Allianz Arena in München werd Viktoria Plzen met 5-0 verslagen. In dezelfde groep spelen Internazionale en FC Barcelona later dinsdag tegen elkaar.
Bayern-coach Julian Nagelsmann had een basisplaats voor Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch en voor voormalig Ajax-speler Noussair Mazraoui. Bij de Duitsers ontbraken Joshua Kimmich en Thomas Müller, die zaterdag positief hadden getest op het coronavirus.
De thuisploeg kwam al in de zevende minuut op voorsprong. Leroy Sané kon zich onbedreigd vrijspelen en schoot de openingstreffer binnen. Zes minuten later was de voorsprong al verdubbeld. Leon Goretzka speelde goed in op Serge Gnabry, die zo kon binnenschuiven. In de 21e minuut was het de derde aanvaller van Bayern die van zich deed spreken. Sadio Mané kreeg de bal met een gelukje mee na eerder ook al een knappe individuele actie en schoot links van de keeper raak.
Tweede treffer
Al vroeg in de tweede helft maakte Sané zijn tweede treffer van de avond. Hij kreeg een lange bal van Mané en schoot trefzeker in de rechterhoek. Invaller Eric Maxim Choupo-Moting zorgde nog binnen het uur voor de 5-0. Daarna speelde de Duitse recordkampioen de wedstrijd zonder problemen uit.
Volgende week woensdag spelen beide ploegen opnieuw tegen elkaar in Tsjechië.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
18 minuten geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
16 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
22 uur geleden