Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern door in Champions League, Lewandowski redt Barcelona

Bayern door in Champions League, Lewandowski redt Barcelona

BARCELONA (ANP) - Bayern München heeft zich als vijfde club geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De Duitse kampioen won ook de vierde groepswedstrijd, in Tsjechië tegen Viktoria Pilsen, met overtuigende cijfers: 2-4. Voor Barcelona dreigde uitschakeling, maar Robert Lewandowski trok de stand in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Internazionale tot twee keer toe gelijk: 3-3.

Bayern is met 12 punten uit vier duels al zeker van een vervolg in de Champions League, net als titelhouder Real Madrid, Manchester City, Napoli en Club Brugge. Inter heeft 7 punten, Barcelona staat op 4 punten.

Barcelona verloor vorige week in Milaan met 1-0 van Inter en wist dat het thuis in ieder geval niet mocht verliezen om in de race te blijven. De ploeg van trainer Xavi kwam in de tweede helft twee keer op achterstand. Na de 2-3 van Robin Gosens in de 89e minuut leek Inter door te gaan en Barcelona te worden uitgeschakeld, maar in de blessuretijd zorgde Lewandowski ervoor dat zijn ploeg in de race blijft. Inter liet daarna nog twee grote kansen op de 3-4 liggen.

Vroege voorsprong

Frenkie de Jong kwam bij Barcelona na ruim een uur spelen in het veld, vlak nadat Lautaro Martínez de Italiaanse club van de Oranje-internationals Stefan de Vrij en Denzel Dumfries voor het eerst op voorsprong had geschoten (1-2). De geblesseerde Memphis Depay zat als toeschouwer op de tribunes van Camp Nou.

Bayern München stond in Tsjechië na 35 minuten al met 4-0 voor, via doelpunten van Sadio Mané, Thomas Müller en twee van Leon Goretzka. Oud-Ajacied Ryan Gravenberch kwam kort na rust in het veld voor Goretzka. Bayern, dat onder anderen Manuel Neuer, Matthijs de Ligt, Serge Gnabry en Jamal Musiala miste, deed het in de tweede helft rustig aan en liet het puntloze Viktoria Pilsen de achterstand wat minder groot maken.

Meer uit Voetbal

Zechiël sluit aan bij Jong Oranje voor belangrijk duel met Noren

ZEIST (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdag in Zeist tijdelijk de overstap gemaakt van het Nederlands elftal naar Jong Oranje. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB.

2 uur geleden
Vitesse neemt afscheid van voormalig directeur Mansvelder

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft "in goed overleg" de samenwerking met algemeen directeur Ben Mansvelder (38) beëindigd. Dat meldt de Arnhemse club op de eigen website.

3 uur geleden
FIFA-baas Infantino: cultuur van dialoog is nodig

DEN HAAG (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zegt open te staan voor open discussies over mogelijke hervormingen bij de wereldvoetbalbond. "Er moet een cultuur van dialoog zijn, van naar elkaar luisteren en elkaar respecteren. Het gaat er niet om positieve krantenkoppen te genereren, het gaat erom te doen wat goed is voor de sport", schreef hij op Instagram bij een video waarin te zien is hoe hij een bezoek brengt aan de Arabian Gulf Cup in Saudi-Arabië.

5 uur geleden
Franse bondscoach Zidane ziet Konaté geblesseerd afhaken

CLAIREFONTAINE-EN-YVELINES (ANP/AFP) - Bondscoach Zinedine Zidane van Frankrijk moet het vrijdagavond in het Nations League-duel met Turkije zonder Ibrahima Konaté stellen. De 27-jarige verdediger van Real Madrid heeft last van een knieblessure. De 20-jarige Leny Yoro van Manchester United is opgeroepen als vervanger.

5 uur geleden
Xavi zet Zechiël, Taylor en Timber tegen Duitsland op tribune

AMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.

7 uur geleden
Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

19 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

20 uur geleden