
Bayern-coach Kompany wil lijn doortrekken na ruime zege op Zagreb
MÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München zag zijn ploeg de Champions League beginnen met een monsterzege op Dinamo Zagreb (9-2) en haalde daar vooral veel motivatie uit voor de volgende wedstrijden. "Dit is maar één wedstrijd, niet meer dan dat", zei de voormalig Belgisch international. "We moeten deze lijn doortrekken naar de volgende wedstrijden. Dat is belangrijk."
Kompany was onder indruk van het scorend vermogen van zijn ploeg, die volgens hem "met plezier had gevoetbald". Bayern is de eerste ploeg die negen keer scoort in een Champions League-wedstrijd. "Dat we negen keer scoorden is buitengewoon, maar uiteindelijk draait het om de drie punten", zei de trainer in de persconferentie na afloop. "De twee tegendoelpunten waren een smetje, maar we hielden het hoofd koel en vergrootten de marge snel weer. Het was een mooie avond voor ons."
Bayern scoorde in de Bundesliga ook al elf keer in drie duels en gaat in de Duitse competitie als enige club zonder puntverlies aan kop. In de Champions League nemen de Duitsers het op de tweede speeldag in een uitwedstrijd op tegen Aston Villa.
Meer uit Voetbal
LEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.
21 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt is de nieuwe trainer van FC Dordrecht. De voormalig international is bij de eerstedivisionist de opvolger van Melvin Boel, die onlangs de overstap maakte naar Go Ahead Eagles.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ivan Perisic blijft bij PSV voetballen. De 36-jarige aanvaller verlengde vrijdag zijn contract met twee jaar, tot de zomer van 2027.
22 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nederland heeft op vrijdagmiddag een besloten oefenwedstrijd in Leeuwarden met 3-0 gewonnen van Finland. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. De doelpunten van de Oranjevrouwen werden gemaakt door Lynn Wilms, Chasity Grant en Shanice van de Sanden.
1 dag geledenYOGYAKARTA (ANP) - Jean-Paul van Gastel vervolgt zijn trainersloopbaan in Indonesië. De oud-Feyenoorder heeft een contract ondertekend bij PSIM Yogyakarta, dat afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerde.
1 dag geledenLEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij vertrekt als coach van Leicester City. Dat heeft de Engelse voetbalclub via de sociale media bekendgemaakt. Leicester City degradeerde onder Van Nistelrooij uit de Premier League. Het contract van Van Nistelrooij liep nog tot medio 2027.
1 dag geleden