Baudet: partijbestuur heeft mij onterecht eruit gezet
DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet beschuldigt het partijbestuur ervan dat hij onterecht is uitgeschreven uit het bestuur. Zijn mededeling op Twitter kwam bijna tegelijkertijd met de mededeling van het bestuur dat hij is uitgeschreven als bestuurder bij de Kamer van Koophandel.
"Ik zie nu dat de coupplegers mij wederrechtelijk en in strijd met de statuten hebben uitgeschreven als bestuurder bij de KVK. Absurd. Dit kan juridisch niet en is zoveelste bewijs van de ordinaire wijze waarop deze mensen opereren, laster verspreiden en proberen FVD over te nemen", twittert Baudet. Hij noemt ze coupplegers.
Ook de mensen die Forum voor Democratie de rug hebben toegekeerd, noemt hij "coupplegers, vijanden en tegenstanders". Hij vindt hun vertrek goed nieuws hoewel hij denkt dat ze nog wel even zullen doorgaan met "nazistische laster over mij te verspreiden", zegt hij in een filmpje. Hij hoopt dat ze een eigen partij gaan oprichten.
Hij roept Lennart van der Linden en Rob Rooken, de twee overgebleven bestuursleden die tegen hem zijn, op om zelf op te stappen. Als ze dat niet doen, staat het bestuur op twee om twee. Dan kunnen er volgens Baudet geen besluiten worden genomen en wordt het volgens hem onmogelijk gemaakt om aan de verkiezingen mee te doen. Hij noemt dat "een soort sterfhuisconstructie waarin zij met zijn tweeën 50.000 leden kunnen gijzelen."
Baudet krijgt in het bestuur nog steun van het vierde bestuurslid Olaf Ephraïm. Een derde tegenstander van Baudet, Astrid de Groot, verliet donderdagavond het bestuur.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft rond 08.00 uur zijn stem uitgebracht in Rotterdam. Dit deed hij in de Johanneskerk in de wijk Lombardijen.
4 minuten geledenTILBURG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hoopt dat de PVV bij de gemeenteraadsverkiezingen "wel wat winst gaat halen, hier en daar". Maar hij benadrukt dat zijn partij maar in een kleine veertig gemeenten meedoet. "Ik hoop dat we het goed doen, maar als je naar het totaal kijkt, we hadden geloof ik 1 procent van de stemmen, dat wordt misschien 1,5 of 2", aldus Wilders na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal Tilburg.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Landelijke politici moeten op hun taal letten. Dat stelde lijsttrekker van CDA Doetinchem Jeroen Berends tijdens het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg tijdens een gesprek over bedreigingen van raadsleden. Volgens hem is het werk als raadslid intimiderender geworden en werkt het taalgebruik van politiek Den Haag door in de samenleving. Vorige maand meldde de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme dat discriminerende taal online steeds normaler wordt omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen is sinds de lancering een maand geleden bijna 2,3 miljoen keer ingevuld, laat een woordvoerder van initiatiefnemer ProDemos weten. In 258 gemeenten kunnen kiezers gebruikmaken van de stemhulp, die bestaat uit dertig stellingen over lokale thema's. ProDemos verwacht dat woensdag, verkiezingsdag, nog een drukke dag wordt voor de StemWijzer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jodenhaat komt niet uitsluitend voor onder moslims, maar zit "in alle lagen van onze samenleving". Dat heeft minister-president en D66-leider Rob Jetten gezegd in het televisieprogramma Eva. Hij wees met name naar Forum voor Democratie, dat er daags voor de gemeenteraadsverkiezingen goed voor staat in peilingen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou juridische en financiële gevolgen hebben om het contract op te zeggen met Fast Enterprises, dat nieuwe IT-systemen levert voor de Nederlandse omzetbelasting. Dit Amerikaanse bedrijf is in maart vorig jaar definitief uitgekozen, schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Wel laat hij onderzoeken of de Belastingdienst de systemen zelf kan beheren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft telefonisch kennisgemaakt met president Jennifer Geerlings-Simons van Suriname. Op X schrijft de minister-president dat ze hebben gesproken over samenwerking en het bezoek van de koning in december.
15 uur geleden