
Batshuayi helpt België aan oefenzege op Zwitserland
HEVERLEE (ANP) - Michy Batshuayi heeft de nationale voetbalploeg van België aan een oefenzege op Zwitserland geholpen. De aanvaller tekende na rust voor beide treffers van de nummer 1 van de wereldranglijst (2-1).
Beide ploegen trapten niet in de sterkst mogelijke samenstelling af, met het oog op de laatste twee duels in de groepsfase van de Nations League. Zo mocht Dodi Lukebakio debuteren bij de Belgen. Slechts vier basisspelers van Zwitserland startten vorige maand ook tegen Duitsland.
Zwitserland nam wel brutaal de leiding door een treffer van Admir Mehmedi. Batshuayi maakte even na rust gelijk. Hij passeerde Yvon Mvogo, de nieuwe doelman van PSV, in de zeventigste minuut voor de tweede keer.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ huurt de Italiaanse jeugdinternational Andrea Natali dit seizoen van Bayer Leverkusen. Dat heeft de club via de website bekendgemaakt. De 17-jarige verdediger speelde in de opleiding van AC Milan en kwam daarna uit in de jeugd van Espanyol, FC Barcelona en Bayer Leverkusen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo staat opnieuw bovenaan de Forbes-lijst van voetballers die het meeste geld verdienen. De 40-jarige Portugees is één van drie spelers uit de top 10 van grootverdieners die in het seizoen 2025/2026 in Saudi-Arabië onder contract staan.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voetbalfans uit meer dan tweehonderd landen en gebieden hebben bij elkaar ruim een miljoen kaartjes in de voorverkoop gekocht voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt. Het WK van 2026 wordt het grootste eindtoernooi ooit met 48 deelnemers.
1 uur geledenTIRANA (ANP) - PSV heeft zich in Albanië voor slechts een handjevol toeschouwers geplaatst voor de achtste finales van het hoofdtoernooi van de Europa Cup. De vrouwen uit Eindhoven wonnen in het House of Football-stadion in Tirana met 2-0 van FC Minsk uit Belarus. PSV had aan een rake kopbal van Lore Jacobs vlak na rust en een treffer na een solo van Liz Rijsbergen in de blessuretijd genoeg voor de zege.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes houdt het volste vertrouwen in Ajax-trainer John Heitinga. "Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over (Francesco) Farioli gezegd: 'Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste.' Zo sta ik er nu ook in", zegt Kroes in een interview met supportersmagazine Ajax Life.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.
10 uur geledenLEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
20 uur geleden