Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketbalvereniging Volharding viert zaterdag eindelijk jubileum

Basketbalvereniging Volharding viert zaterdag eindelijk jubileum

GOES - In 2020 vierde basketbalvereniging Volharding uit Goes haar vijftigste verjaardag. Vanwege de coronamaatregelen kon het de afgelopen twee jaar echter niet écht gevierd worden. Maar nu viert de inmiddels 52-jarige club het gouden jubileum zaterdag (11 juni) alsnog groots in het Omnium in Goes.

In 1970 werd basketbalvereniging Volharding opgericht. Iedere vrijdagavond sportte er een groepje mensen bij gymnastiekvereniging Volharding in de gymzaal op de Dam in Goes. Aan het eind van de avond werd er vaak nog een spelletje basketbal gespeeld, ‘omdat er toch baskets hingen’. Langzaam maar zeker werd het basketballen populairder onder het ‘trimclubje van de Dam’, dat bestond uit onder andere Rinus Koster, Rinus Baarends en Ad de Jong. In die tijd werd door sportleraar Kees de Jonge iedere vrijdagavond een scholierenbasketbalcompetitie georganiseerd waaraan ook seniorenteams meededen bestaande uit onder andere een team van sportleraren met De Jonge zelf, Chris Versteeg en Chris Voeten. Ook het ‘trimclubje van de Dam’ besloot hieraan mee te doen onder de vlag van gymnastiekvereniging Volharding.

Landelijk niveau

“Omdat veel scholieren op een gegeven moment van school gingen en niet meer voor hun school uit konden komen, maar nog wel graag wilden basketballen, sloten velen zich aan bij Volharding”, zegt oud-lid van het eerste uur Hans Hoogeboom. Ook hij sloot zich aan bij, toen nog gymnastiekvereniging, Volharding. ‘’Er ontstond een mengeling van oude en jonge spelers. Veel van die jonge spelers wilden ook graag mee gaan doen met competities. Dus ondanks dat de meeste senioren niet veel tijd hadden om door de week te trainen gingen de jongeren wel meespelen met de competities’’, vertelt Hoogeboom. Om mee te doen aan die competities werd basketbalvereniging Volharding opgericht. In de jaren daarna kwamen er vele goede spelers van buiten Goes en zelfs Zeeland naar de vereniging om te spelen. De club kreeg er een damesteam in de competities bij en ook een jeugdteam ontstond, tevens werd er een aantal jaar op landelijk niveau gespeeld. Een van de mensen die een zich heeft ingezet om de jeugd bij de vereniging te krijgen is oud-voorzitter en trainer Kees Steur. ‘’Toen ik bij de vereniging kwam in 1986 waren de spelers vooral senioren’’, zegt hij. Nu is dat helemaal anders; de vereniging heeft op dit moment slechts één seniorenteam, dat van de dames, en heeft verder vooral jeugdteams. Een van de meer dan honderd leden van de club is de elfjarige Jochem Koppejan. Hij basketbalt al sinds zijn zesde bij de vereniging en zou niet anders willen. ‘’Iedereen is altijd heel sportief en helpt elkaar, dat maakt het zo leuk hier’’, zegt hij. En ook Kees Steur is het daarmee eens. ‘’Het is een hele gezellige club. Plezier in het spel staat bovenaan en de prestaties komen vanzelf!’’ Zaterdag viert de vereniging het vijftigjarig jubileum, en het eindfeest van het seizoen extra groots met een dag gevuld met basketbalclinics in het Omnium, gevolgd door een feestelijke avond met barbecue.

Meer uit Beveland

Structureel meer geld voor Stichting Musea de Bevelanden

GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.

2 dagen geleden
Vuurwerkoverlast: meld het!

GOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.

3 dagen geleden
Goese Filmdagen zetten Italiaanse cinema in de schijnwerpers

GOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.

3 dagen geleden
Kledingwinkel Deeltwee deelt royale cheques uit aan goede doelen

GOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro. 

3 dagen geleden
Borsele start campagne voor energiezuiniger wonen

Borsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.

3 dagen geleden
Nieuwbouw winkelcentrum De Bussel fors vertraagd: Zeelandhallen worden genoemd als tijdelijke locatie

Goes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.

4 dagen geleden
Leerlingen van ‘s-Gravenpolder staan stil bij Slag om de Schelde

's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.

4 dagen geleden