Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketbalvedette LeBron James onthutst na besluit in zaak Taylor

Basketbalvedette LeBron James onthutst na besluit in zaak Taylor

ORLANDO (ANP) - Basketbalvedette LeBron James heeft teleurgesteld en boos gereageerd op het besluit van de officier van justitie in de Amerikaanse staat Kentucky om maar één agent te vervolgen in de zaak rond het doodschieten van de zwarte vrouw Breonna Taylor.

"Ik ben sprakeloos vandaag. Ik ben er kapot van, gekwetst, verdrietig en boos! We willen gerechtigheid voor Breonna, maar gerechtigheid werd alleen bereikt voor de muren van haar buren en niet voor haar mooie leven", schreef de 35-jarige James. Daarmee refereerde hij aan de agent die alleen wordt vervolgd vanwege het in gevaar brengen van de buren tijdens de schietpartij.

"Was ik verrast door het vonnis? Absoluut niet, maar ik ben verdomme nog steeds gekwetst en zwaarmoedig! Ik stuur veel liefde naar de moeder van Breonna en haar vrienden en familie."

Demonstraties

In de Verenigde Staten was het in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw onrustig. Demonstranten zijn in meerdere steden de straat opgegaan uit ongenoegen over het besluit. De zwarte vrouw kwam in maart in haar eigen huis door politiekogels om het leven. Haar dood is een vooraanstaande zaak geworden voor de Black Lives Matter-beweging, die protesteert tegen racisme en buitensporig politiegeweld.

De grootste demonstratie was in Louisville (Kentucky), waar de ex-ambulanceverpleegkundige om het leven werd gebracht door de politie. Onder meer in New York, Boston, Washington en Los Angeles werd ook gedemonstreerd.

Meer uit Sport

Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

12 minuten geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

12 minuten geleden
Realistische Huizinga: buitenlanders hebben stap gezet, wij niet

MILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.

13 minuten geleden
Bol loopt in haar eerste 800 meter meteen Nederlands record

METZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van officieel 1.59,07 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens uit 2001.

1 uur geleden
Schaatsers op Spelen ver verwijderd van podium op 5000 meter

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.

1 uur geleden
Sprintster Bisschops nadert recordtijden Cooman en Schippers

METZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.

1 uur geleden
Van de Bunt moest snelle start bekopen op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.

2 uur geleden