Basketballers Miami Heat op 2-0 voorsprong in Conference Finals
ORLANDO (ANP) - De basketballers van Miami Heat hebben in de NBA-finale van de Eastern Conference tegen Boston Celtics de voorsprong vergroot tot 2-0. Het werd in het tweede duel 106-101.
Het verschil werd in Orlando gemaakt in het derde kwart, waarin het 37-17 werd. Halverwege het duel leidden de Celtics nog met 60-47. Ook hadden ze in het tweede kwart 17 punten voorsprong. "We vinden het leuk om het moeilijk voor onszelf te maken", zei Jimmy Butler van Miami Heat. "We zijn 'comeback kids'."
De Sloveen Goran Dragic bewees opnieuw zijn waarde voor Heat door voor 25 punten te tekenen.
Zaterdag wordt het derde duel gespeeld. De ploeg die als eerste zeven duels weet te winnen in de Conference Finals, plaatst zich voor de NBA Finals. Miami won in de vorige ronde met 4-1 van Milwaukee Bucks en een ronde daarvoor met 4-0 van Indiana Pacers en heeft in de play-offs dus pas één nederlaag geleden.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
1 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
9 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
13 uur geleden