Basketballers Canada pakken brons op WK ten koste van VS
MANILA (ANP) - De basketballers van Canada hebben op het WK in Manila het brons veroverd. Dat deed de ploeg, met dank aan topschutter Dillon Brooks, door in de 'troostfinale' het team van de Verenigde Staten na verlenging te verslaan: 127-118. Het was de eerste WK-medaille ooit voor de Canadezen.
De Amerikanen waren vrijdag al verrassend uitgeschakeld door Duitsland, dat later op zondag Servië treft in de finale.
Brooks, die komend seizoen gaat uitkomen voor Houston Rockets, kwam tot 39 punten, vier rebounds en vijf assists. Niet eerder bereikte een speler op een WK in een duel om een medaille zo'n hoge score.
Bij Team USA, dat een aantal spelers miste wegens ziekte, was Anthony Edwards (Minnesota Timberwolves) de topscorer met 24 punten. Het vierde kwart was geëindigd bij een score van 111-111. De Amerikanen verloren nooit eerder een wedstrijd om het brons. De vierde plaats was in ieder geval beter dan de zevende, vier jaar geleden. Dat was het slechtste WK-resultaat ooit voor de vijfvoudig wereldkampioen.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden