Basketballegende Kobe Bryant (41) omgekomen bij helikoptercrash
CALABASAS (ANP) - De Amerikaanse basketballegende Kobe Bryant is om het leven gekomen bij een helikoptercrash in de buurt van Calabasas. De autoriteiten in de Amerikaanse stad in Californië bevestigen dat Bryant (41) behoort tot de vijf inzittenden, die de crash allemaal niet hebben overleefd.
Eén van de vier dochters van Bryant, de 13-jarige Gianna, zou in de helikopter hebben gezeten. Het meisje basketbalde zelf ook in Los Angeles. Eén van haar teamgenotes en een ouder daarvan zaten volgens Amerikaanse media ook in de neergestorte heli. De piloot is volgens NBC News het vijfde slachtoffer.
De helikopter stortte zondagochtend rond 10 uur Amerikaanse tijd neer in een natuurgebied iets buiten Calabasas, een stad ten noordwesten van Los Angeles. Op de plek van de crash waren verder geen mensen. De autoriteiten doen onderzoek naar de oorzaak van de crash.
Shaquille O'Neal
Bryant wordt gezien als een van de beste basketballers ooit. Hij veroverde vijf titels in de NBA met Los Angeles Lakers en pakte ook twee keer olympisch goud met de Amerikaanse ploeg, in 2008 en 2012. Bryant stopte in 2016 en zou dit jaar worden opgenomen in de Hall of Fame.
"Er zijn geen woorden die de pijn kunnen beschrijven die ik voel door deze tragedie", schrijft voormalig topbasketballer Shaquille O'Neal op Twitter. 'Shaq' vormde jarenlang een gouden duo met Bryant bij de Lakers. "Ik ben mijn nichtje 'Gigi' en mijn broer Kobe Bryant kwijt. Ik hou van jullie, jullie zullen gemist worden. Ik leef mee met de Bryant-familie en de families van de andere passagiers aan boord."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
7 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
13 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
17 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden