Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballegende Kobe Bryant (41) omgekomen bij helikoptercrash

Basketballegende Kobe Bryant (41) omgekomen bij helikoptercrash

CALABASAS (ANP) - De Amerikaanse basketballegende Kobe Bryant is om het leven gekomen bij een helikoptercrash in de buurt van Calabasas. De autoriteiten in de Amerikaanse stad in Californië bevestigen dat Bryant (41) behoort tot de vijf inzittenden, die de crash allemaal niet hebben overleefd.

Eén van de vier dochters van Bryant, de 13-jarige Gianna, zou in de helikopter hebben gezeten. Het meisje basketbalde zelf ook in Los Angeles. Eén van haar teamgenotes en een ouder daarvan zaten volgens Amerikaanse media ook in de neergestorte heli. De piloot is volgens NBC News het vijfde slachtoffer.

De helikopter stortte zondagochtend rond 10 uur Amerikaanse tijd neer in een natuurgebied iets buiten Calabasas, een stad ten noordwesten van Los Angeles. Op de plek van de crash waren verder geen mensen. De autoriteiten doen onderzoek naar de oorzaak van de crash.

Shaquille O'Neal

Bryant wordt gezien als een van de beste basketballers ooit. Hij veroverde vijf titels in de NBA met Los Angeles Lakers en pakte ook twee keer olympisch goud met de Amerikaanse ploeg, in 2008 en 2012. Bryant stopte in 2016 en zou dit jaar worden opgenomen in de Hall of Fame.

"Er zijn geen woorden die de pijn kunnen beschrijven die ik voel door deze tragedie", schrijft voormalig topbasketballer Shaquille O'Neal op Twitter. 'Shaq' vormde jarenlang een gouden duo met Bryant bij de Lakers. "Ik ben mijn nichtje 'Gigi' en mijn broer Kobe Bryant kwijt. Ik hou van jullie, jullie zullen gemist worden. Ik leef mee met de Bryant-familie en de families van de andere passagiers aan boord."

Meer uit Sport

Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

1 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

4 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

5 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

6 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

9 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

9 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

15 uur geleden