Basketballegende Kobe Bryant (41) omgekomen bij helikoptercrash
CALABASAS (ANP) - De Amerikaanse basketballegende Kobe Bryant is om het leven gekomen bij een helikoptercrash in de buurt van Calabasas. De autoriteiten in de Amerikaanse stad in Californië bevestigen dat Bryant (41) behoort tot de vijf inzittenden, die de crash allemaal niet hebben overleefd.
Eén van de vier dochters van Bryant, de 13-jarige Gianna, zou in de helikopter hebben gezeten. Het meisje basketbalde zelf ook in Los Angeles. Eén van haar teamgenotes en een ouder daarvan zaten volgens Amerikaanse media ook in de neergestorte heli. De piloot is volgens NBC News het vijfde slachtoffer.
De helikopter stortte zondagochtend rond 10 uur Amerikaanse tijd neer in een natuurgebied iets buiten Calabasas, een stad ten noordwesten van Los Angeles. Op de plek van de crash waren verder geen mensen. De autoriteiten doen onderzoek naar de oorzaak van de crash.
Shaquille O'Neal
Bryant wordt gezien als een van de beste basketballers ooit. Hij veroverde vijf titels in de NBA met Los Angeles Lakers en pakte ook twee keer olympisch goud met de Amerikaanse ploeg, in 2008 en 2012. Bryant stopte in 2016 en zou dit jaar worden opgenomen in de Hall of Fame.
"Er zijn geen woorden die de pijn kunnen beschrijven die ik voel door deze tragedie", schrijft voormalig topbasketballer Shaquille O'Neal op Twitter. 'Shaq' vormde jarenlang een gouden duo met Bryant bij de Lakers. "Ik ben mijn nichtje 'Gigi' en mijn broer Kobe Bryant kwijt. Ik hou van jullie, jullie zullen gemist worden. Ik leef mee met de Bryant-familie en de families van de andere passagiers aan boord."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
11 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
14 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
14 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
19 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
21 uur geleden