Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basisschool St. Anthonius ontvangt predikaat ‘Gezonde School’ van wethouder Hommel

Basisschool St. Anthonius ontvangt predikaat ‘Gezonde School’ van wethouder Hommel

OUD-VOSSEMEER - Basisschool Sint Anthonius heeft gisteren het predikaat ‘Gezonde School’ ontvangen. Wethouder Frank Hommel overhandigde het certificaat. 

Om 08.30 uur arriveerden alle kinderen van de Sint Anthonius op het schoolplein. Ook wethouder Frank Hommel, sport buurtcoach Jurgen Nuijten en gymleraar Bart Cloeckaert waren aanwezig op het plein. Léonie Jansen, locatie directeur van onderwijs én kinderopvang, heette iedereen welkom. 

Tijdens de bijeenkomst sprak wethouder Hommel over het belang van bewegen en sport. Hierbij zette hij gymdocent Bart extra in het zonnetje. Bart is eigen vakleerkracht gym van de school; hij geeft op dinsdag les aan alle groepen. “Meneer Bart verzorgt daarnaast ook nog naschoolse sportactiviteiten voor kinderen die er geen genoeg van kunnen krijgen!”, als het schoolbestuur.  

Ook van de eigen leerkracht krijgen de kinderen op Sint Anthonius iedere donderdag nogmaals een uur gym. Hiermee voldoet de school al aan het minimumaantal lesuren bewegingsonderwijs die vanaf 2023 verplicht zijn. “Omdat bewegen goed voor de hersenen is, zet de school ook in op bewegend leren, waardoor de kinderen geregeld buiten les krijgen en het automatiseren van leerstof veelal bewegend gebeurt”, aldus Léonie Jansen.

Naast gezondheid en sport is Sint Anthonius bezig met gezonde voeding; elke week krijgen de kinderen fruit vanuit het EU-schoolfruitprogramma en op de kinderopvang is één van de medewerkers opgeleid tot gezonde kinderopvang coach. “Zij doet de boodschappen en bekijkt wat er qua voeding op het menu komt te staan voor de kinderen. Veel voedingsmiddelen worden klaargemaakt samen met de kinderen; denk aan spreads voor op de boterham of cracker.”

Aan het einde van de bijeenkomst, stond de school een leuke verrassing te wachten. Wethouder Frank Hommel overhandigde namelijk het predicaat ‘Gezonde School’. Hij feliciteerde de leerlingenraad en de leerkrachten met deze mooie stap. 

Meer uit Tholen

Voor de 21e keer rijdt de Truckersrit weer over Tholen: Dit is de route

THOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.

8 uur geleden
Brandweer rukt uit naar rokend stopcontact in winkel in Tholen

THOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.

13 uur geleden
Rolstoelgebruiker kan herdenkingsmonument in Tholen niet bereiken: ‘Pijnlijk’

THOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.

1 dag geleden
Twee personen nagekeken na botsing tussen personenauto’s in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.

1 dag geleden
Zien: Tholen staat stil bij slachtoffers van oorlog en geweld [FOTOALBUM]

THOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.

2 dagen geleden
Zwembad De Spetter naar verwachting half juni weer open na schade aan tegelwerk

THOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.

2 dagen geleden
Ingepakt voor de vogels: Dit is waarom de Slaakbrug deels met folie is bedekt

SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.

3 dagen geleden