Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basisschool St. Anthonius ontvangt predikaat ‘Gezonde School’ van wethouder Hommel

Basisschool St. Anthonius ontvangt predikaat ‘Gezonde School’ van wethouder Hommel

OUD-VOSSEMEER - Basisschool Sint Anthonius heeft gisteren het predikaat ‘Gezonde School’ ontvangen. Wethouder Frank Hommel overhandigde het certificaat. 

Om 08.30 uur arriveerden alle kinderen van de Sint Anthonius op het schoolplein. Ook wethouder Frank Hommel, sport buurtcoach Jurgen Nuijten en gymleraar Bart Cloeckaert waren aanwezig op het plein. Léonie Jansen, locatie directeur van onderwijs én kinderopvang, heette iedereen welkom. 

Tijdens de bijeenkomst sprak wethouder Hommel over het belang van bewegen en sport. Hierbij zette hij gymdocent Bart extra in het zonnetje. Bart is eigen vakleerkracht gym van de school; hij geeft op dinsdag les aan alle groepen. “Meneer Bart verzorgt daarnaast ook nog naschoolse sportactiviteiten voor kinderen die er geen genoeg van kunnen krijgen!”, als het schoolbestuur.  

Ook van de eigen leerkracht krijgen de kinderen op Sint Anthonius iedere donderdag nogmaals een uur gym. Hiermee voldoet de school al aan het minimumaantal lesuren bewegingsonderwijs die vanaf 2023 verplicht zijn. “Omdat bewegen goed voor de hersenen is, zet de school ook in op bewegend leren, waardoor de kinderen geregeld buiten les krijgen en het automatiseren van leerstof veelal bewegend gebeurt”, aldus Léonie Jansen.

Naast gezondheid en sport is Sint Anthonius bezig met gezonde voeding; elke week krijgen de kinderen fruit vanuit het EU-schoolfruitprogramma en op de kinderopvang is één van de medewerkers opgeleid tot gezonde kinderopvang coach. “Zij doet de boodschappen en bekijkt wat er qua voeding op het menu komt te staan voor de kinderen. Veel voedingsmiddelen worden klaargemaakt samen met de kinderen; denk aan spreads voor op de boterham of cracker.”

Aan het einde van de bijeenkomst, stond de school een leuke verrassing te wachten. Wethouder Frank Hommel overhandigde namelijk het predicaat ‘Gezonde School’. Hij feliciteerde de leerlingenraad en de leerkrachten met deze mooie stap. 

Meer uit Tholen

Hogere btw op logies raakt ook Tholen: ‘Niets doen en wel meer afdragen is geen optie’

THOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.

2 uur geleden
Aan de keukentafel met Thijs van der Beek: ‘Ik begon met zeilen maken in de tuin’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thijs van der Beek van Creek Sails & Service

5 uur geleden
Voor het eerst kunnen dames punten scoren bij de Ronde van Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.

2 dagen geleden
Historisch orgel in Grote Kerk klaar voor gebruik na ingrijpende restauratie

THOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.

2 dagen geleden
Tanken over de grens: Zoveel bespaar je op je portemonnee vanuit Tholen

THOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.

3 dagen geleden
Bewoners Buitenhof vrezen gevolgen van minder snoeiwerk voor uitzicht en daglicht

THOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.

3 dagen geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na eenzijdig ongeval op Nieuwe Postweg

THOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

3 dagen geleden