Basisschool St. Anthonius ontvangt predikaat ‘Gezonde School’ van wethouder Hommel
OUD-VOSSEMEER - Basisschool Sint Anthonius heeft gisteren het predikaat ‘Gezonde School’ ontvangen. Wethouder Frank Hommel overhandigde het certificaat.
Om 08.30 uur arriveerden alle kinderen van de Sint Anthonius op het schoolplein. Ook wethouder Frank Hommel, sport buurtcoach Jurgen Nuijten en gymleraar Bart Cloeckaert waren aanwezig op het plein. Léonie Jansen, locatie directeur van onderwijs én kinderopvang, heette iedereen welkom.
Tijdens de bijeenkomst sprak wethouder Hommel over het belang van bewegen en sport. Hierbij zette hij gymdocent Bart extra in het zonnetje. Bart is eigen vakleerkracht gym van de school; hij geeft op dinsdag les aan alle groepen. “Meneer Bart verzorgt daarnaast ook nog naschoolse sportactiviteiten voor kinderen die er geen genoeg van kunnen krijgen!”, als het schoolbestuur.
Ook van de eigen leerkracht krijgen de kinderen op Sint Anthonius iedere donderdag nogmaals een uur gym. Hiermee voldoet de school al aan het minimumaantal lesuren bewegingsonderwijs die vanaf 2023 verplicht zijn. “Omdat bewegen goed voor de hersenen is, zet de school ook in op bewegend leren, waardoor de kinderen geregeld buiten les krijgen en het automatiseren van leerstof veelal bewegend gebeurt”, aldus Léonie Jansen.
Naast gezondheid en sport is Sint Anthonius bezig met gezonde voeding; elke week krijgen de kinderen fruit vanuit het EU-schoolfruitprogramma en op de kinderopvang is één van de medewerkers opgeleid tot gezonde kinderopvang coach. “Zij doet de boodschappen en bekijkt wat er qua voeding op het menu komt te staan voor de kinderen. Veel voedingsmiddelen worden klaargemaakt samen met de kinderen; denk aan spreads voor op de boterham of cracker.”
Aan het einde van de bijeenkomst, stond de school een leuke verrassing te wachten. Wethouder Frank Hommel overhandigde namelijk het predicaat ‘Gezonde School’. Hij feliciteerde de leerlingenraad en de leerkrachten met deze mooie stap.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
9 minuten geledenSCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
5 uur geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
20 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
23 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geleden