Basisschool de Kraal heeft eigen Natuurplein
THOLEN - Kinderen van groep 5/6 van basisschool De Kraal in Tholen hebben afgelopen week hun eigen ontworpen Natuurplein mogen onthullen. Dat gebeurde onder het toeziend oog van alle kinderen van de basisschool, maar ook papa's en mama's kwamen een kijkje nemen. Het Natuurplein is tot stand gekomen dankzij een ontwerpwedstrijd van IVN Natuureducatie en Jantje Beton.
Grote aanjager van dit project is juf Carmen Bastiaanse van groep 5/6. "Dit avontuur begon eigenlijk al aan het begin van dit schooljaar", vertelt juf Carmen. "De moeder van Semih en Kaya stuurde mij een berichtje op Facebook over een speciale ontwerpwedstrijd vanuit IVN Natuureducatie voor een eigen natuurplein op het schoolterrein en dat leek mij wel heel erg leuk." De kinderen gingen, samen met de juf, meteen aan de slag. "Eerst was het een ontwerp op papier, maar later kwamen de kinderen zelf met het idee om er een maquette van te maken." Die maquette werd weer gepresenteerd aan architect Joost van den Berge die de vele ideeën van de kinderen samenbracht in één ontwerp. "Al dat harde werk heb ik toen opgestuurd naar IVN Zeeland en van de ongeveer 150 scholen werden wij als één van de tien uitgekozen als winnaar", zegt juf Carmen trots.
Felicitaties
In oktober kreeg de school, toch nog onverwachts, een mail vanuit de organisatie. "Het onderwerp van de e-mail was: Gefeliciteerd met uw buitenspeeltuin", weet juf Carmen nog. "Dat hebben we de volgende dag meteen gevierd met een stukje taart. We kregen enorm veel felicitaties binnen, ook van de burgemeester." Maar daarna was het voor de kinderen toch nog wel lang wachten. Regelmatig vroegen de kinderen dan ook hoe lang het nog zou duren. "Maar in de carnavalsvakantie zijn we aan de slag gegaan en nu is het eindelijk zo ver en we zijn dan ook heel erg blij dat de burgemeester er ook vandaag weer bij is."
Genieten
Burgemeester Ger van de Velde mocht dan ook samen met twee leerlingen de officiële opening verrichten door een lintje door te knippen. "Ik heb niet alleen een brief gestuurd, maar ik heb ook een hele lieve brief teruggekregen met de vraag of ik de opening wilde verricht en dat wil ik heel graag. Het is heel belangrijk om lekker buiten bezig te zijn, dus ik hoop dat jullie hier heel veel lessen gaan krijgen en dat jullie er enorm van gaan genieten", aldus de burgemeester. Met het doorknippen van het lintje werd het Natuurplein dan ook officieel geopend, maar papa's en mama's moesten nog even wachten want er moesten nog wel wat bordjes geplaatst worden door de kinderen van groep 5/6. "Want het Natuurplein bestaat uit verschillende onderdelen." Zo is er bijvoorbeeld een paddenpoel, een moestuin, een insectenhotel, een vlindertuin en een buitenleslokaal. Bij het onthullen van de verschillende bordjes, mochten de kinderen ook allemaal een wens uitspreken. "Ik hoop dat veel kinderen leren hoe de natuur werkt en dat we er allemaal goed voor moeten zorgen", stelde één van de kinderen. "En ik hoop dat we veel padden en kikkers in de paddenpoel krijgen", vertelde een ander.
Meer uit Tholen
ANNA JACOBAPOLDER - De gemeente Tholen houdt dinsdag 13 oktober een terugkomavond voor inwoners van Anna Jacobapolder in Dorpshuis Ons Dorpshuis. Het is het vervolg op het dorpsgesprek van 9 juni, waarin inwoners en gemeente van gedachten wisselden over het dorp.
3 uur geledenTHOLEN- FNV en CNV hebben een grootschalige staking binnen het streekvervoer aangekondigd. De actie volgt op het besluit van werkgeversvereniging VWOV, die heeft laten weten niet in te gaan op de eisen van de vakbonden. Op woensdag 14 oktober leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer.
21 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Kees de Mooij van De Mooij Fietsen.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN- Politie en gemeentelijke toezichthouders hebben op woensdag 7 en donderdag 8 oktober gezamenlijke controles uitgevoerd bij diverse locaties in gemeenten van district De Markiezaten. Met de controles willen de gemeenten inzicht krijgen op illegale prostitutie vanuit woningen en bedrijfspanden, de achterliggende netwerken en mogelijke misstanden waaronder seksuele uitbuiting. In totaal werden 12 sekswerkers gecontroleerd.
1 dag geledenTHOLEN - Bedrijven in heel Zeeland kunnen restmateriaal gratis aanbieden aan scholen via het online platform MateriaalMaatjes. Het platform is vanaf week 40 in de hele provincie beschikbaar. Scholen claimen materiaal of plaatsen zelf een materiaalvraag. Ook het Calvijn College in Tholen doet mee.
2 dagen geledenTHOLEN - Rouwbegeleiding West-Brabant & Tholen is op zoek naar deelnemers voor verschillende lotgenotengroepen. Met name voor mensen die een dierbare verloren door zelfdoding, ouders van een overleden volwassen kind en (jong)volwassenen die een ouder, broer, zus of beste vriend(in) zijn verloren, zijn nog plaatsen beschikbaar.
2 dagen geleden