Basisschool de Kraal heeft eigen Natuurplein
THOLEN - Kinderen van groep 5/6 van basisschool De Kraal in Tholen hebben afgelopen week hun eigen ontworpen Natuurplein mogen onthullen. Dat gebeurde onder het toeziend oog van alle kinderen van de basisschool, maar ook papa's en mama's kwamen een kijkje nemen. Het Natuurplein is tot stand gekomen dankzij een ontwerpwedstrijd van IVN Natuureducatie en Jantje Beton.
Grote aanjager van dit project is juf Carmen Bastiaanse van groep 5/6. "Dit avontuur begon eigenlijk al aan het begin van dit schooljaar", vertelt juf Carmen. "De moeder van Semih en Kaya stuurde mij een berichtje op Facebook over een speciale ontwerpwedstrijd vanuit IVN Natuureducatie voor een eigen natuurplein op het schoolterrein en dat leek mij wel heel erg leuk." De kinderen gingen, samen met de juf, meteen aan de slag. "Eerst was het een ontwerp op papier, maar later kwamen de kinderen zelf met het idee om er een maquette van te maken." Die maquette werd weer gepresenteerd aan architect Joost van den Berge die de vele ideeën van de kinderen samenbracht in één ontwerp. "Al dat harde werk heb ik toen opgestuurd naar IVN Zeeland en van de ongeveer 150 scholen werden wij als één van de tien uitgekozen als winnaar", zegt juf Carmen trots.
Felicitaties
In oktober kreeg de school, toch nog onverwachts, een mail vanuit de organisatie. "Het onderwerp van de e-mail was: Gefeliciteerd met uw buitenspeeltuin", weet juf Carmen nog. "Dat hebben we de volgende dag meteen gevierd met een stukje taart. We kregen enorm veel felicitaties binnen, ook van de burgemeester." Maar daarna was het voor de kinderen toch nog wel lang wachten. Regelmatig vroegen de kinderen dan ook hoe lang het nog zou duren. "Maar in de carnavalsvakantie zijn we aan de slag gegaan en nu is het eindelijk zo ver en we zijn dan ook heel erg blij dat de burgemeester er ook vandaag weer bij is."
Genieten
Burgemeester Ger van de Velde mocht dan ook samen met twee leerlingen de officiële opening verrichten door een lintje door te knippen. "Ik heb niet alleen een brief gestuurd, maar ik heb ook een hele lieve brief teruggekregen met de vraag of ik de opening wilde verricht en dat wil ik heel graag. Het is heel belangrijk om lekker buiten bezig te zijn, dus ik hoop dat jullie hier heel veel lessen gaan krijgen en dat jullie er enorm van gaan genieten", aldus de burgemeester. Met het doorknippen van het lintje werd het Natuurplein dan ook officieel geopend, maar papa's en mama's moesten nog even wachten want er moesten nog wel wat bordjes geplaatst worden door de kinderen van groep 5/6. "Want het Natuurplein bestaat uit verschillende onderdelen." Zo is er bijvoorbeeld een paddenpoel, een moestuin, een insectenhotel, een vlindertuin en een buitenleslokaal. Bij het onthullen van de verschillende bordjes, mochten de kinderen ook allemaal een wens uitspreken. "Ik hoop dat veel kinderen leren hoe de natuur werkt en dat we er allemaal goed voor moeten zorgen", stelde één van de kinderen. "En ik hoop dat we veel padden en kikkers in de paddenpoel krijgen", vertelde een ander.
Meer uit Tholen
THOLEN - Vanavond gebeurt er iets bijzonders boven Tholen. De maan schuift voor de zon en het wordt daardoor tijdelijk donkerder. Maar wie na de zonsverduistering naar binnen gaat, mist misschien wel het mooiste deel. Want later in de nacht schieten tientallen vallende sterren voorbij.
16 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Omdat het nog steeds een groot succes is, wordt er dit jaar weer de speelmeerdaagse georganiseerd. Dit jaar gebeurt dit in samenwerking met Jij op Tholen van de gemeente en dan vooral op vrijdag in het zwembad. Ben je tussen de 6 en 14 jaar? Schrijf je dan in om hieraan mee te doen.
20 uur geledenTHOLEN - Bang om te vallen of merk je dat je wat minder stevig op je benen staat? In september starten in zeven kernen van de gemeente Tholen gratis valpreventiecursussen voor zelfstandig wonende inwoners van 55 jaar en ouder.
1 dag geledenTHOLEN - Wie op woensdagavond 12 augustus de hemel in de gaten houdt, maakt een bijzonder schouwspel mee. Boven Nederland vindt dan de grootste gedeeltelijke zonsverduistering in decennia plaats: de maan bedekt op het hoogtepunt zo'n 88 tot 90 procent van de zon. Een dergelijk groot deel van de zon verdween voor het laatst tijdens de bekende zonsverduistering van 11 augustus 1999.
1 dag geledenPOORTVLIET - Wie zaterdag een koopje scoort op de jaarlijkse rommelmarkt in Poortvliet, draagt daarmee ook bij aan een bijzonder doel. Een deel van de opbrengst gaat naar Hans Slager en zijn oom Kees van der Maas, die fietsen voor KWF Kankerbestrijding. Hans heeft daar een bijzondere reden voor: zijn zus Ruth is ongeneeslijk ziek door kanker.
1 dag geledenTHOLEN - In het begin van de week is het zomers met temperaturen rond de 25 graden. Maar vanaf woensdag volgt opnieuw een reeks zeer warme dagen en is de kans op een regionale hittegolf groot. "Donderdag en vrijdag loopt de temperatuur op tot 30 à lokaal 35 graden, terwijl deze week geen regen wordt verwacht en het neerslagtekort richting 300 millimeter gaat", laat meteoroloog Floris Lafeber weten.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/POORTVLIET - Een bruiloft bracht presentatrice Geraldine Kemper naar Bergen op Zoom, maar tijdens haar bezoek belandde ze ook op Tholen. Nabij Poortvliet ging ze met haar familie de dijk op, waar het gezelschap tot hun verrassing bruinvissen spotte. "Zo cool", schrijft Kemper op sociale media.
2 dagen geleden