
Basisplaats Van de Beek bij Manchester United tegen AS Roma
ROME (ANP) - Donny van de Beek heeft donderdag in het tweede duel met AS Roma uit de halve finale van de Europa League een basisplaats bij Manchester United. De Engelsen verdedigen in Rome een comfortabele 6-2-voorsprong, vorige week verkregen op Old Trafford.
Voor Van de Beek is het zijn eerste basisplaats sinds 21 maart, toen hij begon aan het duel uit de FA Cup met Leicester City. In de Premier League stond de ex-Ajacied zelfs al sinds begin december niet meer in de basis van coach Ole Gunnar Solskjaer.
Bij AS Roma staat Rick Karsdorp in de beginopstelling. Het duel begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Arne Slot heeft zijn spelers bij Liverpool voorgesteld om het voorbeeld van hun overleden ploeggenoot Diogo Jota te volgen bij de verwerking van diens dood. Volgens de coach van Liverpool was Jota altijd zichzelf en liet hij zich nooit van de wijs brengen.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luka Ivanusec verhuurd aan het Griekse PAOK Saloniki. Dat hebben beide clubs bevestigd. De 26-jarige Ivanusec heeft 55 officiële wedstrijden gespeeld voor de Rotterdamse voetbalclub, waarin hij vier doelpunten maakte en zeven assists gaf. Zijn contract bij Feyenoord loopt nog door tot de zomer van 2028.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Voetballers moeten minimaal 72 uur rust krijgen tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in New York in aanloop naar de eindstrijd van het WK voor clubs tussen Paris Saint-Germain en Chelsea. Het is nog geen regel, maar een voornemen.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De 4-1-nederlaag tegen Zweden is hard aangekomen bij de Duitse ploeg. Niet eerder leed Duitsland op een EK voetbal voor vrouwen zo'n forse nederlaag als zaterdagavond in Zürich. Duitsland eindigde als tweede in groep C achter Zweden. "We gingen deze wedstrijd in met de ambitie om als eerste in de groep te eindigen", verzuchtte bondscoach Christian Wück in Zwitserland tegen persbureau DPA.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
5 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
15 uur geleden