Basic-Fit wil ondanks oproep beursgenoteerd blijven, zegt topman
HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit blijft een beursgenoteerd bedrijf, zegt topman René Moos. Eerder dit jaar kwam een activistische aandeelhouder met het dringende advies om het bedrijf van de beurs te halen, maar dat ziet Moos niet zitten. "Dat is zeker niet iets wat top of mind is", zei hij vrijdag tijdens een toelichting op de resultaten van het bedrijf.
Volgens Moos krijgt Basic-Fit al langer de vraag of het niet beter is om het bedrijf van de beurs te halen. "Het was daarom geen verrassing dat we die brief kregen, we hebben er meerdere belletjes over gehad."
De brief waar Moos het over heeft, kwam van aandeelhouder Buckley Capital Management. De investeerder deed in augustus de dringende oproep aan het bestuur van Basic-Fit om de onderneming te verkopen aan een private investeerder. In private handen zou Basic-Fit namelijk een veel betere waardering kunnen krijgen, meende Buckley Capital Management.
Maar daar ziet Moos, die zelf 12 procent van de aandelen van Basic-Fit in handen heeft, niks in. "We kijken altijd naar wat het beste is voor het bedrijf, maar vanuit een persoonlijk standpunt ben ik blij dat we beursgenoteerd zijn."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
7 uur geleden