Basic-Fit wil ondanks oproep beursgenoteerd blijven, zegt topman
HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit blijft een beursgenoteerd bedrijf, zegt topman René Moos. Eerder dit jaar kwam een activistische aandeelhouder met het dringende advies om het bedrijf van de beurs te halen, maar dat ziet Moos niet zitten. "Dat is zeker niet iets wat top of mind is", zei hij vrijdag tijdens een toelichting op de resultaten van het bedrijf.
Volgens Moos krijgt Basic-Fit al langer de vraag of het niet beter is om het bedrijf van de beurs te halen. "Het was daarom geen verrassing dat we die brief kregen, we hebben er meerdere belletjes over gehad."
De brief waar Moos het over heeft, kwam van aandeelhouder Buckley Capital Management. De investeerder deed in augustus de dringende oproep aan het bestuur van Basic-Fit om de onderneming te verkopen aan een private investeerder. In private handen zou Basic-Fit namelijk een veel betere waardering kunnen krijgen, meende Buckley Capital Management.
Maar daar ziet Moos, die zelf 12 procent van de aandelen van Basic-Fit in handen heeft, niks in. "We kijken altijd naar wat het beste is voor het bedrijf, maar vanuit een persoonlijk standpunt ben ik blij dat we beursgenoteerd zijn."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De economie van de Verenigde Staten is in 2025 met 2,2 procent gegroeid. Dat meldde de Amerikaanse overheid op basis van voorlopige schattingen. De groei van 's werelds grootste economie in 2024 bedroeg 2,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar de miljoenenfraude door notaris Frank Oranje bij landsadvocaat Pels Rijcken is afgerond. Het Openbaar Ministerie legt boetes van 400.000 euro op aan twee vennootschappen van de in 2020 overleden voormalige notaris. Het onderzoek naar zijn weduwe wordt niet voortgezet.
3 uur geleden