Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Bas Quist: ‘De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn’

‘Bas Quist: ‘De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn’

Bas Quist (52) is eigenaar van Huys van Roosevelt. Hij is blij dat hij zijn terras weer open kon gooien, maar heeft wel enigszins moeite met de beperkte openingstijden.

Voor Bas voelde de opening dubbel. “We kunnen weer iets doen. Anderzijds begrijp ik niks van de openingstijden. Om 12 uur mogen we open terwijl ‘s morgens de wandelaars en de fietsers langskomen die je slechts koffie via take-away kunt aanbieden. Twee uur later mogen ze van het bankje op het plein verkassen naar het terras. Hetzelfde geldt voor de vreemde sluitingstijd van 18.00 uur. Mensen die overdag werken kunnen daar niks mee.” Naar eigen zeggen was Quist niet nerveus voor de heropening. “Niet gespannen, maar wel scherp. In de dagen voorafgaand ga je machines en koelingen na een half jaar stilstand weer aanzetten en vraag je je af: doet alles het nog?” Het terras van Quist is vanwege de maatregelen groter dan normaal gesproken het geval is. “We mogen gelukkig ons terras uitbreiden in de prachtige tuin van onze fijne buren van de kerk. Daardoor kunnen we met minimaal 1,5 meter tussen de tafels toch al onze stoelen kwijt. De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn: als gasten met meer dan twee personen zijn, moet je vragen stellen die normaal niet in je opkomen. “ Al met al kijkt Quist terug op een goede eerste week. “Het viel niet tegen, gezien het weer dat niet echt meezat.” Toch kun je bij Huys van Roosevelt al snel terecht: “Mensen kunnen afhankelijk van het weer kiezen: óf onder ons balkon, óf in de kerktuin, óf onder de verwarmde overkapping óf op het balkonterras.” 

Meer uit Tholen

Zorgloket Tholen ziet je! organiseert kerstbingo in de Meulvliet met prijzen

THOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.

15 uur geleden
Sinterklaas verwent kinderen tijdens bezoekje aan het Leger des Heils

SINT-MAARTENSDIJK - Raad en Daad van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk organiseerde op 4 december een Sinterklaasmiddag voor kinderen voor wie het niet vanzelfsprekend is dat er een cadeautje is met Sinterklaas.

19 uur geleden
Geen witte routepijlen meer op het asfalt: ‘Die zag je soms vijf jaar later nog’

SINT-MAARTENSDIJK - De jaren dat er maanden of zelfs jaren later nog pijlen van de routes op het asfalt rondom Sint-Maartensdijk te vinden waren, zijn voorbij. Sinds dit jaar worden de routes enkel met bordjes aangegeven. "Die witte pijlen op het asfalt zag je soms vijf jaar later nog", zo vertelt het brein achter de vier routes, Willem-Jan de Feijter. Sinds afgelopen zomer is hij teruggekeerd naar zijn geboortegronden en besloot hij zich aan te sluiten bij de Smerdiekse wandelsportclub.

23 uur geleden
Weemoed bij de pieten tijdens het vertrek uit Sint-Annaland [FOTOALBUM]

SINT-ANNALAND - Een klein traantje bij sommige kinderen en weemoed bij de pieten zaterdagavond tijdens het vertrek uit Sint-Annaland. Na drie weken op zijn logeeradres streekmuseum De Meestoof, was het toch echt tijd om met de stoomboot weer koers te zetten richting Spanje.

1 dag geleden
Lia ziet drukte bij snerttocht: ‘Slecht weer bestaat niet, alleen slechte kleding’

SINT-MAARTENSDIJK - "Wandelen zit weer in de lift. Na enkele jaren van afname zien we gelukkig steeds meer animo voor de wandelsport. Niet enkel individueel maar ook in clubverband", zo vertelt Lia van Akkeren. Ondanks de regen stonden zaterdag bijna tweehonderd wandelaars aan het vertrek voor de 14e Snerttocht van wandelsportvereniging Oosterscheldestappers. Deelnemers konden kiezen uit vier afstanden, maar één afstand sprong erbovenuit: de 15 kilometer.

1 dag geleden
Auto botst frontaal op boom bij Poortvliet, bestuurder naar ziekenhuis

POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden
GGD start campagne tegen schimmels in huis

BRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.

2 dagen geleden