‘Bas Quist: ‘De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn’
Bas Quist (52) is eigenaar van Huys van Roosevelt. Hij is blij dat hij zijn terras weer open kon gooien, maar heeft wel enigszins moeite met de beperkte openingstijden.
Voor Bas voelde de opening dubbel. “We kunnen weer iets doen. Anderzijds begrijp ik niks van de openingstijden. Om 12 uur mogen we open terwijl ‘s morgens de wandelaars en de fietsers langskomen die je slechts koffie via take-away kunt aanbieden. Twee uur later mogen ze van het bankje op het plein verkassen naar het terras. Hetzelfde geldt voor de vreemde sluitingstijd van 18.00 uur. Mensen die overdag werken kunnen daar niks mee.” Naar eigen zeggen was Quist niet nerveus voor de heropening. “Niet gespannen, maar wel scherp. In de dagen voorafgaand ga je machines en koelingen na een half jaar stilstand weer aanzetten en vraag je je af: doet alles het nog?” Het terras van Quist is vanwege de maatregelen groter dan normaal gesproken het geval is. “We mogen gelukkig ons terras uitbreiden in de prachtige tuin van onze fijne buren van de kerk. Daardoor kunnen we met minimaal 1,5 meter tussen de tafels toch al onze stoelen kwijt. De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn: als gasten met meer dan twee personen zijn, moet je vragen stellen die normaal niet in je opkomen. “ Al met al kijkt Quist terug op een goede eerste week. “Het viel niet tegen, gezien het weer dat niet echt meezat.” Toch kun je bij Huys van Roosevelt al snel terecht: “Mensen kunnen afhankelijk van het weer kiezen: óf onder ons balkon, óf in de kerktuin, óf onder de verwarmde overkapping óf op het balkonterras.”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Evides Waterbedrijf zet een belangrijke stap naar de toekomstbestendige drinkwaterlevering voor de Inwoners, bedrijven en toeristen op het eiland Tholen. De start van de bouw van een nieuw pompstation in Scherpenisse is gevierd met het boren van de eerste fundatiepaal.
3 uur geledenTHOLEN - Een groene leefomgeving draagt bij aan een fijn leefklimaat en is goed voor het milieu. Mede om deze redenen heeft de gemeente Tholen samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) opnieuw een succesvolle actie georganiseerd waarbij Tholenaren konden intekenen op een boom. Dolblij zijn de gelukkigen met hun toegewezen boom, maar hoe plant je nu zo'n boom?
8 uur geledenTHOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thijs van der Beek van Creek Sails & Service
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
3 dagen geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
3 dagen geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
4 dagen geleden