Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Bas Quist: ‘De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn’

‘Bas Quist: ‘De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn’

Bas Quist (52) is eigenaar van Huys van Roosevelt. Hij is blij dat hij zijn terras weer open kon gooien, maar heeft wel enigszins moeite met de beperkte openingstijden.

Voor Bas voelde de opening dubbel. “We kunnen weer iets doen. Anderzijds begrijp ik niks van de openingstijden. Om 12 uur mogen we open terwijl ‘s morgens de wandelaars en de fietsers langskomen die je slechts koffie via take-away kunt aanbieden. Twee uur later mogen ze van het bankje op het plein verkassen naar het terras. Hetzelfde geldt voor de vreemde sluitingstijd van 18.00 uur. Mensen die overdag werken kunnen daar niks mee.” Naar eigen zeggen was Quist niet nerveus voor de heropening. “Niet gespannen, maar wel scherp. In de dagen voorafgaand ga je machines en koelingen na een half jaar stilstand weer aanzetten en vraag je je af: doet alles het nog?” Het terras van Quist is vanwege de maatregelen groter dan normaal gesproken het geval is. “We mogen gelukkig ons terras uitbreiden in de prachtige tuin van onze fijne buren van de kerk. Daardoor kunnen we met minimaal 1,5 meter tussen de tafels toch al onze stoelen kwijt. De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn: als gasten met meer dan twee personen zijn, moet je vragen stellen die normaal niet in je opkomen. “ Al met al kijkt Quist terug op een goede eerste week. “Het viel niet tegen, gezien het weer dat niet echt meezat.” Toch kun je bij Huys van Roosevelt al snel terecht: “Mensen kunnen afhankelijk van het weer kiezen: óf onder ons balkon, óf in de kerktuin, óf onder de verwarmde overkapping óf op het balkonterras.” 

Meer uit Tholen

Politie valt pand binnen in Oud-Vossemeer en treft drugslab, vier verdachten aangehouden

OUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.

7 uur geleden
Haas Teun neemt je in nieuwe wandelroute mee langs de parels van Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.

8 uur geleden
Welkom in de feesttent: Brabantse Wal Festival, een feest voor jong en oud

[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.

11 uur geleden
Tholen ziet geen tekort aan laadpunten: ‘Geen aanvullende maatregelen nodig’

THOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.

15 uur geleden
Weerbericht Tholen: ‘Gure start van de week, later meer zonneschijn’

THOLEN - De nieuwe week van de zomertijd is vandaag guur van start gegaan. "Vanaf woensdag blijft het enkele dagen droog met meer zonneschijn, ook wordt het dan zachter", aldus meteoroloog Wouter van Bernebeek van Weeronline. 

1 dag geleden
KNVB straft Tholense Boys voor racisme-incident in gestaakte derby met WHS

THOLEN - Tholense Boys is door de KNVB gestraft na ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS. Die wedstrijd ontspoorde begin maart toen een WHS-speler een supporter aanviel, naar eigen zeggen na herhaaldelijke racistische opmerkingen vanaf de zijlijn. De betreffende speler is niet gestraft.

1 dag geleden
Drie mannen de cel in voor explosie bij woning van politieagent in Tholen [RECHTSPRAAK]

THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.

2 dagen geleden