Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Bas Quist: ‘De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn’

‘Bas Quist: ‘De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn’

Bas Quist (52) is eigenaar van Huys van Roosevelt. Hij is blij dat hij zijn terras weer open kon gooien, maar heeft wel enigszins moeite met de beperkte openingstijden.

Voor Bas voelde de opening dubbel. “We kunnen weer iets doen. Anderzijds begrijp ik niks van de openingstijden. Om 12 uur mogen we open terwijl ‘s morgens de wandelaars en de fietsers langskomen die je slechts koffie via take-away kunt aanbieden. Twee uur later mogen ze van het bankje op het plein verkassen naar het terras. Hetzelfde geldt voor de vreemde sluitingstijd van 18.00 uur. Mensen die overdag werken kunnen daar niks mee.” Naar eigen zeggen was Quist niet nerveus voor de heropening. “Niet gespannen, maar wel scherp. In de dagen voorafgaand ga je machines en koelingen na een half jaar stilstand weer aanzetten en vraag je je af: doet alles het nog?” Het terras van Quist is vanwege de maatregelen groter dan normaal gesproken het geval is. “We mogen gelukkig ons terras uitbreiden in de prachtige tuin van onze fijne buren van de kerk. Daardoor kunnen we met minimaal 1,5 meter tussen de tafels toch al onze stoelen kwijt. De regels zijn niet per se lastig, je moet alleen wat alerter zijn: als gasten met meer dan twee personen zijn, moet je vragen stellen die normaal niet in je opkomen. “ Al met al kijkt Quist terug op een goede eerste week. “Het viel niet tegen, gezien het weer dat niet echt meezat.” Toch kun je bij Huys van Roosevelt al snel terecht: “Mensen kunnen afhankelijk van het weer kiezen: óf onder ons balkon, óf in de kerktuin, óf onder de verwarmde overkapping óf op het balkonterras.” 

Meer uit Tholen

Reünie van Winter Vol Liefde: Hoe het nu gaat met Hans en Thea

THOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.

30 minuten geleden
Verkeer richting Middelburg opgelet: Deel A58 in april tien dagen volledige afgesloten

ZEELAND/WEST-BRABANT - Rijkswaterstaat voert in april dit jaar groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58). Hierdoor is de tunnel tien dagen en nachten volledig afgesloten, van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 5.00 uur. Het gaat om geplande onderhoudswerkzaamheden, waarbij de tunnel in beide rijrichtingen wordt afgesloten, zodat de afsluiting zo kort mogelijk duurt. Rijkswaterstaat verwacht dat de afsluiting zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd, die in de spits kan oplopen tot meer dan 60 minuten.

4 uur geleden
Generaties halen herinneringen op bij reünie 100-jarige Eben-Haëzerschool [FOTOALBUM]

THOLEN - Wanneer je als Thoolse basisschool honderd jaar een begrip bent in de samenleving, is het niet gek dat het op de reünie een weerzien van oude bekenden is. In de lokalen en gangen van de Eben-Haëzerschool was het dan ook vooral: 'Hé, hoi, wat leuk! Dat is echt jaren geleden dat ik je heb gezien of gesproken.' Extra bijzonder is het feit dat maandagmorgen om stipt half acht wordt gestart met de sloop van het pand waar de basisschool de langste periode gevestigd is geweest.

20 uur geleden
Bravis heeft sinds de coronapandemie bijna 7.000 patiënten thuis gemonitord

WEST-BRABANT/THOLEN - Thuismeten is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van de zorg bij Bravis. Wat begon als een oplossing tijdens de coronapandemie, is inmiddels een vaste werkwijze geworden. Sinds de start zijn bijna 7.000 patiënten thuis gemonitord via digitale metingen.

23 uur geleden
Lezersfoto van de week is gemaakt door Cees van ‘t Hof: ‘Kruittoren in Tholen’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Ambulancepost Poortvliet krijgt driemaal daags een extra ambulance

POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.

1 dag geleden
Vrijwilligers gaan weer zwerfafval ruimen langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.

1 dag geleden