Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barr stopt vlak voor kerst als minister van Justitie VS

Barr stopt vlak voor kerst als minister van Justitie VS

WASHINGTON (ANP) - Bill Barr, de Amerikaanse minister van Justitie, stapt vlak voor de kerst op, heeft president Donald Trump gezegd. Barr bevestigt dat hij op 23 december vertrekt. De minister, een van de loyaalste bondgenoten van Trump, viel in ongenade toen hij begin deze maand toegaf dat hij geen bewijs ziet voor de verkiezingsfraude die de Democraten volgens Trump hebben gepleegd.

Barr zegt dat het ministerie de aantijgingen van Trump en zijn bondgenoten blijft onderzoeken. In november spoorde Barr alle federale aanklagers aan om onderzoeken in te stellen naar de de vermeende stemfraude. Trump reageerde woest toen Barr een aantal weken later bekendmaakte dat zijn ministerie geen bewijs heeft gevonden van de vermeende wijdverbreide verkiezingsfraude die de uitslag van de presidentsverkiezingen zou veranderen.

Trump zou ook vinden dat Barr te weinig heeft gedaan om vermeende misstappen van de federale politiedienst FBI richting Trumps campagneteam aan te tonen. Volgens een ingewijde is Trump nog het meest boos op Barr omdat die geen druk heeft gezet op een onderzoek door een speciale aanklager naar vermeende misdrijven door de FBI toen die onderzoek deed naar de banden tussen de Trump-campagne van 2016 en Rusland. Trump wilde dat bevindingen daarvan voor de afgelopen verkiezingen openbaar zouden worden gemaakt.

Enkele dagen nadat duidelijk werd dat president Trump overwoog om Barr te ontslaan, kwam naar buiten dat de minister ook aan het overwegen was om de eer aan zichzelf te houden.

Barr gold als een van Trumps loyaalste bondgenoten. De minister staat bekend om zijn omstreden visie op de scheiding der machten. Volgens Barr hoeft de president zich maar weinig aan te trekken van de rechterlijke macht en het parlement.

Ook lag Barr dikwijls onder vuur omdat hij het ministerie in stelling zou brengen om Trumps persoonlijke belangen te verdedigen. Zo besloot het ministerie van Justitie de verdediging op zich te nemen in een smaadzaak die tegen Trump is aangespannen door een vrouw die claimt door hem te zijn verkracht.

Jeff Rosen zal Barr opvolgen als waarnemend minister van Justitie, heeft Trump bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

1 uur geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

1 uur geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

1 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

2 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

2 uur geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

5 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

5 uur geleden