Barnier: nog steeds fundamentele verschillen in brexitgesprekken
BRUSSEL (ANP/RTR) - Er blijven nog steeds "fundamentele" meningsverschillen tijdens de gesprekken over een brexitdeal tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie. Dat zei EU-brexitonderhandelaar Michel Barnier, die eraan toevoegde dat beide partijen hard werken aan een handelsakkoord.
Volgens Barnier gaan de onderhandelingen momenteel online verder en begint de tijd voor het sluiten van een deal te dringen. De EU-hoofdonderhandelaar zit sinds dinsdag in quarantaine omdat een van zijn medewerkers besmet bleek met het coronavirus en dat bemoeilijkt de besprekingen. Als een test dinsdag uitwijst dat Barnier het virus niet onder de leden heeft, kan hij weer met zijn Britse tegenhanger David Frost om de tafel, laat zijn team weten.
Bronnen rond het brexitoverleg hebben gezegd dat in de komende twee weken een definitief akkoord zou kunnen worden getekend. Mochten Londen en Brussel voor 1 januari niet tot overeenstemming komen over hun onderlinge handel en andere betrekkingen vanaf de jaarwisseling, dan wil de Britse premier Boris Johnson zonder deal verder. Een verlenging van de overgangsperiode die nu nog geldt, waarin het Verenigd Koninkrijk de EU-regels nog volgt, is in ieder geval uitgesloten, zegt Barniers woordvoerder. Nu de tijd opraakt, zwellen de geruchten aan over uitstel of een voorlopig akkoord dat op hetzelfde zou neerkomen.
'Gesprek over resterende vraagstukken'
De kwesties waarover Londen en Brussel het grondig oneens zijn, zijn nog altijd het toezicht op de afspraken, visserij en gelijke kansen voor Britse en Europese bedrijven. Johnson praat volgens Britse media deze week met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen over de resterende vraagstukken, maar de commissie wil dat niet bevestigen.
Von der Leyen liet vrijdag weten dat er veel vooruitgang wordt geboekt in het brexitoverleg. De Britse minister van Financiën Rishi Sunak zei zondag nog optimistisch te zijn dat er akkoord zal worden bereikt.
Het Europees Parlement treft ondertussen voorbereidingen voor een extra vergadering eind december om een eventueel akkoord over de toekomstige betrekkingen op de valreep te kunnen goedkeuren, melden media in Brussel.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
20 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
2 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
3 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
5 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
6 uur geleden