Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barnier: deal over handelsverdrag met Britten nog mogelijk

Barnier: deal over handelsverdrag met Britten nog mogelijk

BRUSSEL (ANP/RTR) - EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier gelooft dat een akkoord over een handelsverdrag met het Verenigd Koninkrijk nog steeds mogelijk is. De Fransman zei dat in Brussel voor hij de ambassadeurs van de 27 lidstaten bijpraatte over de stand van zaken in de onderhandelingen.

Die gaan maandag in Brussel weer verder. De grootste knelpunten zijn de toegang van de Europese vissers tot de Britse wateren en regels over eerlijke concurrentie tussen Britse en Europese bedrijven, zei Barnier. Dat betekent dat de twee partijen elkaar over het toezicht op de gemaakte afspraken wel zijn genaderd.

"We hebben maar negen maanden onderhandeld terwijl we er minstens vijf jaar voor nodig zouden moeten hebben", zei Barnier. "We gaan deze overeenkomst nog elke kans geven, wat nog steeds mogelijk is. Een goede, gebalanceerde overeenkomst."

Twee punten

"Er zijn nog twee punten waar we niet uit zijn. Vrije en eerlijke concurrentie, en overeenstemming over gegarandeerde wederzijdse toegang tot markten en wateren. Op deze punten hebben we nog niet de juiste balans met de Britten gevonden. Dus we blijven werken."

Zondag spraken de Britse premier Boris Johnson en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen af nog een poging te doen om een akkoord te sluiten, nadat ze eerder in die week zondag als deadline hadden genoemd voor een "ferm besluit" over het nut van verder onderhandelen.

Meer uit Financieel

AEX-index begint licht hoger aan laatste week 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het lange kerstweekeinde. Met nog twee volle handelsdagen en een halve handelsdag te gaan, stevent de Amsterdamse hoofdindex af op een winst van ruim 7 procent in 2025. Op oudejaarsdag kennen de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen een verkorte handelssessie en zijn de markten in Frankfurt, Zürich en Milaan gesloten. Op 1 januari blijven alle beurzen dicht. Op vrijdag 2 januari wordt de handel weer hervat.

37 minuten geleden
Allianz Direct verwacht fors meer schadeclaims bij jaarwisseling

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct verwacht een forse stijging van het aantal schadeclaims rond de jaarwisseling door het naderende vuurwerkverbod. Volgens het bedrijf zorgt dat er waarschijnlijk voor dat veel mensen deze jaarwisseling nog extra vuurwerk zullen afsteken.

1 uur geleden
BYD waarschijnlijk grootste verkoper elektrische auto's van 2025

PARIJS (ANP) - Het Chinese BYD is dit jaar waarschijnlijk 's werelds grootste verkoper van elektrische auto's. Het neemt die titel over van Tesla. De twee autobedrijven komen binnenkort met hun verkoopcijfers over 2025. Volgens een maandag verschenen analyse van het Franse persbureau AFP op basis van verkoopgegevens die al bekend zijn, is het vrijwel uitgesloten dat het Amerikaanse bedrijf onder leiding van Elon Musk zijn leidende positie behoudt.

1 uur geleden
Duitse wapenexport gedaald na eerdere records

BERLIJN (ANP/DPA) - De wapenexport van Duitsland is dit jaar gedaald, na de records van de afgelopen twee jaar door de sterk toegenomen export van defensiemateriaal naar Oekraïne. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken werden tot 8 december van dit jaar vergunningen gegeven voor een export ter waarde van 8,4 miljard euro. In 2024 was dat nog 13,3 miljard en in 2023 ruim 12,1 miljard.

1 uur geleden
Webwinkel Coupang geeft klanten 1 miljard euro na datalek

SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang heeft maandag een compensatieregeling aangekondigd ter waarde van 1,69 biljoen won (ongeveer 1 miljard euro) voor bijna 34 miljoen gebruikers vanwege een groot datalek. Het verlies van klantgegevens werd op 18 november bekendgemaakt en leidde tot een golf van protesten van gebruikers en parlementariërs in Zuid-Korea. Topman Park Dae-jun stapte eerder deze maand op.

1 uur geleden
Zilverprijs verder omhoog na opmerking Elon Musk

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Zilver heeft maandag voor het eerst een prijs van 80 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Door speculatieve handel en een aanhoudende mismatch tussen vraag en aanbod gaat de eindejaarsrally door.

1 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

10 uur geleden