Barcelona wint van Kiev en doet weer mee in Champions League
KIEV (ANP) - Barcelona doet weer mee in de strijd om de twee bovenste plaatsen in de groepsfase van de Champions League. De Spaanse club won voor de tweede keer op rij van Dinamo Kiev, nu in Oekraïne. Het werd 0-1. De van een blessure herstelde Ansu Fati maakte het doelpunt.
Frenkie de Jong was eveneens weer fit en had van de nieuwe trainer Sergi Barjuán, de tijdelijke opvolger van de ontslagen Ronald Koeman, een basisplaats gekregen. Dat gold ook voor Memphis Depay. Luuk de Jong zat op de bank.
In deze groep is Bayern München al zeker van de volgende ronde. De kampioen van Duitsland boekte tegen Benfica de vierde opeenvolgende zege. Het werd 5-2 voor de formatie van de van corona herstelde trainer Julian Nagelsmann. Robert Lewandowski scoorde drie keer.
Als nummer 2 in de groep heeft Barcelona nu 2 punten voorsprong op Benfica en 5 op Kiev. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
18 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
19 uur geleden