Barcelona voorlopig zonder verdediger Piqué
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet het weer een tijdje doen zonder Gerard Piqué. De 34-jarige verdediger viel zaterdag met een kuitblessure uit in de competitiewedstrijd tegen Alavés (1-1). Uit medisch onderzoek bleek dat Piqué te maken heeft met een verrekking, hij staat volgens Barcelona "voorlopig" aan de kant.
De Catalaan kampte begin dit seizoen ook al met een kuitblessure. Barcelona is bezig aan een tegenvallend jaar. De clubleiding besloot deze week na de nederlaag bij Rayo Vallecano (1-0) om hoofdtrainer Ronald Koeman te ontslaan. Met Sergi Barjuán als interim-trainer op de bank liet de Spaanse club in Camp Nou ook punten liggen tegen Alavés. Naar verwachting stelt Barcelona op korte termijn oud-speler Xavi aan als nieuwe trainer.
Barcelona, de huidige nummer 9 van La Liga, speelt dinsdag in Oekraïne tegen Dinamo Kiev. Winst is noodzakelijk om in de race te blijven voor een vervolg in de Champions League. Barcelona heeft na drie wedstrijden pas 3 punten, dankzij een zege in eigen stadion op Dinamo Kiev (1-0).
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
37 minuten geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
4 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
23 uur geleden