Barcelona voorlopig nog zonder De Jong
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong kan voorlopig nog niet spelen voor Barcelona. De club meldde zondag dat uit onderzoek is gebleken dat de speler last heeft van een spier in zijn onderbeen.
Barcelona gaf geen indicatie over hoe lang de revalidatie gaat duren, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat de international van Oranje dinsdag tegen Athletic Club mee kan doen.
Door de blessure miste De Jong de laatste twee wedstrijden van Barcelona. Hij bleef tegen Leganés op de bank en maakte vrijdag geen deel uit van de selectie voor het duel met Sevilla (0-0). Trainer Quique Setién zei toen nog dat hij niet het risico wilde lopen dat de klachten van De Jong zouden verergeren.
Toch geblesseerd
Nu blijkt de oud-speler van Ajax dus toch geblesseerd. Hij miste tot dusver slechts drie competitiewedstrijden, waaronder de duels met Leganés en Sevilla. Real Madrid kan zondag in punten gelijk komen met koploper Barcelona. De club uit de hoofdstad gaat op bezoek bij Real Sociedad.
Real heeft de beste papieren voor de landstitel als het wint in San Sebastian. De club heeft een beter onderling resultaat overgehouden aan beide competitieduels van dit seizoen met Barcelona.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
20 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
2 uur geleden