Barcelona verwacht Frenkie de Jong snel terug
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong ontbreekt ook dinsdag bij FC Barcelona in de thuiswedstrijd tegen Athletic, maar trainer Quique Setién verwacht zijn Nederlandse middenvelder daarna snel weer terug. "Frenkie heeft een lichte blessure. Het ligt eraan hoe het zich ontwikkelt, maar ik weet zeker dat hij dit seizoen nog een paar wedstrijden gaat spelen", zei Setién een dag voor het duel in Camp Nou. Hij weersprak daarmee geruchten in Spaanse media dat De Jong in La Liga niet meer in actie zou komen.
De Jong had een basisplaats toen Barcelona de Spaanse voetbalcompetitie ruim een week geleden hervatte met een soepele overwinning bij Real Mallorca (0-4). De oud-Ajacied werd in de slotfase wel gewisseld vanwege lichte klachten en bleef enkele dagen later tegen Leganés (2-0) op de bank. Zonder De Jong kwam Barcelona vrijdag niet verder dan 0-0 bij Sevilla. Real Madrid heeft op basis van de onderlinge resultaten de koppositie in La Liga overgenomen. In Spanje staan nog acht speelrondes op het programma.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
15 uur geleden