Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona-trainer Xavi benieuwd wat trainerswissel doet bij Napoli

Barcelona-trainer Xavi benieuwd wat trainerswissel doet bij Napoli

NAPELS (ANP/AFP) - FC Barcelona-trainer Xavi weet niet goed wat hij woensdag van Napoli moet verwachten. De Italianen spelen het eerste duel met de Spaanse opponent in de achtste finales van de Champions League in het eigen stadion en beleven roerige tijden. "Nu ze net van trainer zijn gewisseld weten we niet hoe ze deze wedstrijd benaderen. Dat maakt de voorbereiding wat lastiger. Maar ze zijn natuurlijk wel de regerend landskampioen van Italië", zei Xavi op de persconferentie, een dag voor de wedstrijd.

Napoli, slechts negende in de Serie A, ontsloeg maandag coach Walter Mazzarri en stelde niet veel later Francesco Calzona als vervanger aan. Hij is al de derde trainer dit seizoen van de club die in november Rudi Garcia ontsloeg.

"Ik weet niet welk tactisch plan hij heeft, welk systeem hij zal gebruiken. Wat belangrijk is, is dat we ons concentreren op ons spelsysteem, op wat we willen doen, op onze ambities, namelijk de kwartfinales bereiken", zei Xavi. "Wat zeker is, is dat we goed zullen moeten verdedigen tegen hun aanvallende trio. Osimhen, Kvaratskhelia en Politano kunnen het verschil maken."

De naast Xavi gezeten Frenkie de Jong gaf toe dat zijn teamgenoten "ongeduldig" waren weer uit te komen in de achtste finales van de Champions League. "We hebben deze fase van de competitie al drie jaar niet bereikt." Barcelona vloog er in het seizoen 2020-2021 in de achtste finales uit tegen Paris Saint-Germain en bereikte de afgelopen twee seizoenen de knock-outfase niet.

Meer uit Voetbal

Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

6 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

7 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

8 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

8 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

8 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

9 uur geleden
Go Ahead en Stoke City akkoord over recordtransfer spits Smit

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.

9 uur geleden