Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona-trainer Xavi benieuwd wat trainerswissel doet bij Napoli

Barcelona-trainer Xavi benieuwd wat trainerswissel doet bij Napoli

NAPELS (ANP/AFP) - FC Barcelona-trainer Xavi weet niet goed wat hij woensdag van Napoli moet verwachten. De Italianen spelen het eerste duel met de Spaanse opponent in de achtste finales van de Champions League in het eigen stadion en beleven roerige tijden. "Nu ze net van trainer zijn gewisseld weten we niet hoe ze deze wedstrijd benaderen. Dat maakt de voorbereiding wat lastiger. Maar ze zijn natuurlijk wel de regerend landskampioen van Italië", zei Xavi op de persconferentie, een dag voor de wedstrijd.

Napoli, slechts negende in de Serie A, ontsloeg maandag coach Walter Mazzarri en stelde niet veel later Francesco Calzona als vervanger aan. Hij is al de derde trainer dit seizoen van de club die in november Rudi Garcia ontsloeg.

"Ik weet niet welk tactisch plan hij heeft, welk systeem hij zal gebruiken. Wat belangrijk is, is dat we ons concentreren op ons spelsysteem, op wat we willen doen, op onze ambities, namelijk de kwartfinales bereiken", zei Xavi. "Wat zeker is, is dat we goed zullen moeten verdedigen tegen hun aanvallende trio. Osimhen, Kvaratskhelia en Politano kunnen het verschil maken."

De naast Xavi gezeten Frenkie de Jong gaf toe dat zijn teamgenoten "ongeduldig" waren weer uit te komen in de achtste finales van de Champions League. "We hebben deze fase van de competitie al drie jaar niet bereikt." Barcelona vloog er in het seizoen 2020-2021 in de achtste finales uit tegen Paris Saint-Germain en bereikte de afgelopen twee seizoenen de knock-outfase niet.

Meer uit Voetbal

Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

43 minuten geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

2 uur geleden
Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

4 uur geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

23 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

1 dag geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden