Barcelona-trainer Xavi benieuwd wat trainerswissel doet bij Napoli
NAPELS (ANP/AFP) - FC Barcelona-trainer Xavi weet niet goed wat hij woensdag van Napoli moet verwachten. De Italianen spelen het eerste duel met de Spaanse opponent in de achtste finales van de Champions League in het eigen stadion en beleven roerige tijden. "Nu ze net van trainer zijn gewisseld weten we niet hoe ze deze wedstrijd benaderen. Dat maakt de voorbereiding wat lastiger. Maar ze zijn natuurlijk wel de regerend landskampioen van Italië", zei Xavi op de persconferentie, een dag voor de wedstrijd.
Napoli, slechts negende in de Serie A, ontsloeg maandag coach Walter Mazzarri en stelde niet veel later Francesco Calzona als vervanger aan. Hij is al de derde trainer dit seizoen van de club die in november Rudi Garcia ontsloeg.
"Ik weet niet welk tactisch plan hij heeft, welk systeem hij zal gebruiken. Wat belangrijk is, is dat we ons concentreren op ons spelsysteem, op wat we willen doen, op onze ambities, namelijk de kwartfinales bereiken", zei Xavi. "Wat zeker is, is dat we goed zullen moeten verdedigen tegen hun aanvallende trio. Osimhen, Kvaratskhelia en Politano kunnen het verschil maken."
De naast Xavi gezeten Frenkie de Jong gaf toe dat zijn teamgenoten "ongeduldig" waren weer uit te komen in de achtste finales van de Champions League. "We hebben deze fase van de competitie al drie jaar niet bereikt." Barcelona vloog er in het seizoen 2020-2021 in de achtste finales uit tegen Paris Saint-Germain en bereikte de afgelopen twee seizoenen de knock-outfase niet.
Meer uit Voetbal
DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
4 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
20 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
21 uur geleden