Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona neemt revanche en bederft rentree Cillessen

Barcelona neemt revanche en bederft rentree Cillessen

VALENCIA (ANP) - Barcelona heeft zich gerevancheerd voor de pijnlijke thuisnederlaag afgelopen donderdag tegen Granada (1-2). De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg Valencia met 3-2. Voor de bezoekers troffen Lionel Messi (twee) en Antoine Griezmann doel. Namens de thuisclub, met Jasper Cillessen terug in het doel, opende Gabriel Paulista in de 49e minuut de score. Carlos Soler zorgde voor 3-2 in de 83e minuut.

Barcelona kwam op 74 punten, evenveel als Real Madrid dat met 2-0 won van Osasuna. Atlético Madrid versloeg Elche met 1-0 en leidt met 76 punten, met nog vier speelronden te gaan. Komende zaterdag gaat de koploper op bezoek bij Barcelona.

Cillessen maakte bij Valencia zijn rentree. De Nederlandse keeper ontbrak in de hoofdmacht van de Spaanse club nadat hij op 24 maart tijdens de warming-up voor de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in en tegen Turkije geblesseerd was geraakt.

Cillessen had pech bij de eerste twee doelpunten van Barcelona. In de 57e minuut keerde hij een strafschop van Messi, die in de rebound echter alsnog toesloeg. Kort daarna stopte Cillessen een kopbal van Frenkie de Jong waarna Griezmann tot scoren kwam. Aan de trefzekere vrije trap van Messi in de 69e minuut viel voor hem niets te doen.

Koeman zat niet op de bank in Valencia. Hij is voor twee duels geschorst na zijn rode kaart in het duel met Granada. Barcelona heeft beroep aangetekend tegen de straf voor de Nederlander, die mogelijk ook de topper thuis tegen koploper Atlético Madrid nog moet missen. Assistent Alfred Schreuder nam in Valencia de taken van Koeman over.

Voor Valencia was het de eerste nederlaag in het eigen stadion in 2021.

Meer uit Voetbal

WK-ganger Kaapverdië wint oefenduel met Finland na strafschoppen

AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.

29 minuten geleden
Frankrijk wint ook van Colombia in oefenwedstrijd

LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.

9 uur geleden
Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

15 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

16 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

17 uur geleden
Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

1 dag geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 dag geleden