Barcelona neemt revanche en bederft rentree Cillessen
VALENCIA (ANP) - Barcelona heeft zich gerevancheerd voor de pijnlijke thuisnederlaag afgelopen donderdag tegen Granada (1-2). De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg Valencia met 3-2. Voor de bezoekers troffen Lionel Messi (twee) en Antoine Griezmann doel. Namens de thuisclub, met Jasper Cillessen terug in het doel, opende Gabriel Paulista in de 49e minuut de score. Carlos Soler zorgde voor 3-2 in de 83e minuut.
Barcelona kwam op 74 punten, evenveel als Real Madrid dat met 2-0 won van Osasuna. Atlético Madrid versloeg Elche met 1-0 en leidt met 76 punten, met nog vier speelronden te gaan. Komende zaterdag gaat de koploper op bezoek bij Barcelona.
Cillessen maakte bij Valencia zijn rentree. De Nederlandse keeper ontbrak in de hoofdmacht van de Spaanse club nadat hij op 24 maart tijdens de warming-up voor de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in en tegen Turkije geblesseerd was geraakt.
Cillessen had pech bij de eerste twee doelpunten van Barcelona. In de 57e minuut keerde hij een strafschop van Messi, die in de rebound echter alsnog toesloeg. Kort daarna stopte Cillessen een kopbal van Frenkie de Jong waarna Griezmann tot scoren kwam. Aan de trefzekere vrije trap van Messi in de 69e minuut viel voor hem niets te doen.
Koeman zat niet op de bank in Valencia. Hij is voor twee duels geschorst na zijn rode kaart in het duel met Granada. Barcelona heeft beroep aangetekend tegen de straf voor de Nederlander, die mogelijk ook de topper thuis tegen koploper Atlético Madrid nog moet missen. Assistent Alfred Schreuder nam in Valencia de taken van Koeman over.
Voor Valencia was het de eerste nederlaag in het eigen stadion in 2021.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
53 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.
1 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo maakt zich geen zorgen over zijn fitheid in aanloop naar zijn zesde WK voetbal met Portugal. "Ik ben in orde. Hebben jullie mijn wedstrijden niet gezien?", zei de 41-jarige vedette vijf dagen voor het eerste groepsduel van zijn land tegen verslaggevers.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
2 uur geledenBOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.
8 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Feyenoorder Hwang In-beom bleef bescheiden na zijn hoofdrol tijdens de gewonnen eerste wedstrijd van Zuid-Korea tegen Tsjechië (2-1). De middenvelder tekende in Guadalajara voor een doelpunt en een assist en werd door de FIFA uitgeroepen tot 'man of the match'.
12 uur geleden