Barcelona neemt revanche en bederft rentree Cillessen
VALENCIA (ANP) - Barcelona heeft zich gerevancheerd voor de pijnlijke thuisnederlaag afgelopen donderdag tegen Granada (1-2). De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg Valencia met 3-2. Voor de bezoekers troffen Lionel Messi (twee) en Antoine Griezmann doel. Namens de thuisclub, met Jasper Cillessen terug in het doel, opende Gabriel Paulista in de 49e minuut de score. Carlos Soler zorgde voor 3-2 in de 83e minuut.
Barcelona kwam op 74 punten, evenveel als Real Madrid dat met 2-0 won van Osasuna. Atlético Madrid versloeg Elche met 1-0 en leidt met 76 punten, met nog vier speelronden te gaan. Komende zaterdag gaat de koploper op bezoek bij Barcelona.
Cillessen maakte bij Valencia zijn rentree. De Nederlandse keeper ontbrak in de hoofdmacht van de Spaanse club nadat hij op 24 maart tijdens de warming-up voor de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in en tegen Turkije geblesseerd was geraakt.
Cillessen had pech bij de eerste twee doelpunten van Barcelona. In de 57e minuut keerde hij een strafschop van Messi, die in de rebound echter alsnog toesloeg. Kort daarna stopte Cillessen een kopbal van Frenkie de Jong waarna Griezmann tot scoren kwam. Aan de trefzekere vrije trap van Messi in de 69e minuut viel voor hem niets te doen.
Koeman zat niet op de bank in Valencia. Hij is voor twee duels geschorst na zijn rode kaart in het duel met Granada. Barcelona heeft beroep aangetekend tegen de straf voor de Nederlander, die mogelijk ook de topper thuis tegen koploper Atlético Madrid nog moet missen. Assistent Alfred Schreuder nam in Valencia de taken van Koeman over.
Voor Valencia was het de eerste nederlaag in het eigen stadion in 2021.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
42 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
1 dag geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 dag geleden