Barcelona neemt revanche en bederft rentree Cillessen
VALENCIA (ANP) - Barcelona heeft zich gerevancheerd voor de pijnlijke thuisnederlaag afgelopen donderdag tegen Granada (1-2). De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg Valencia met 3-2. Voor de bezoekers troffen Lionel Messi (twee) en Antoine Griezmann doel. Namens de thuisclub, met Jasper Cillessen terug in het doel, opende Gabriel Paulista in de 49e minuut de score. Carlos Soler zorgde voor 3-2 in de 83e minuut.
Barcelona kwam op 74 punten, evenveel als Real Madrid dat met 2-0 won van Osasuna. Atlético Madrid versloeg Elche met 1-0 en leidt met 76 punten, met nog vier speelronden te gaan. Komende zaterdag gaat de koploper op bezoek bij Barcelona.
Cillessen maakte bij Valencia zijn rentree. De Nederlandse keeper ontbrak in de hoofdmacht van de Spaanse club nadat hij op 24 maart tijdens de warming-up voor de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in en tegen Turkije geblesseerd was geraakt.
Cillessen had pech bij de eerste twee doelpunten van Barcelona. In de 57e minuut keerde hij een strafschop van Messi, die in de rebound echter alsnog toesloeg. Kort daarna stopte Cillessen een kopbal van Frenkie de Jong waarna Griezmann tot scoren kwam. Aan de trefzekere vrije trap van Messi in de 69e minuut viel voor hem niets te doen.
Koeman zat niet op de bank in Valencia. Hij is voor twee duels geschorst na zijn rode kaart in het duel met Granada. Barcelona heeft beroep aangetekend tegen de straf voor de Nederlander, die mogelijk ook de topper thuis tegen koploper Atlético Madrid nog moet missen. Assistent Alfred Schreuder nam in Valencia de taken van Koeman over.
Voor Valencia was het de eerste nederlaag in het eigen stadion in 2021.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
19 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
32 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
11 uur geleden