Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona houdt aansluiting met Atlético en Real Madrid

Barcelona houdt aansluiting met Atlético en Real Madrid

BARCELONA (ANP) - Vijf dagen na het veroveren van de Spaanse beker heeft FC Barcelona ook in de competitie succes geboekt. De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg in eigen huis nummer 15 Getafe met 5-2. Daardoor keerde de Catalaanse club terug op de derde plek en blijven de titelkansen in stand.

Barcelona, met Frenkie de Jong op het middenveld, leidde bij de rust met 3-1. De voorsprong was vooral te danken aan Lionel Messi. De Argentijnse baltovenaar knalde al in de 8e minuut raak uit een fraaie pass van Sergio Busquets. Na ruim een halfuur zorgde de aanvoerder ook voor de derde treffer van Barça. Eerst schoot hij met rechts op de paal waarna hij de rebound vanuit een moeilijke hoek met links beheerst in het doel tikte. Messi heeft nu voor het twaalfde seizoen op rij minimaal 25 goals gemaakt in La Liga.

Het tweede doelpunt van de thuisclub kwam op naam van Sofian Chakla, die met een ondoordachte terugspeelbal zijn eigen doelman passeerde. Dat was op dat moment in de wedstrijd al de tweede treffer in eigen doel. Verdediger Clément Lenglet van Barcelona kreeg in de 12e minuut de bal tegen zijn lichaam aangeschoten waarna zijn doelman Marc-André ter Stegen kansloos was (1-1).

Na de rust slaagde Barcelona er niet in om op 4-1 te komen. In de 69e minuut kwam Getafe terug tot 3-2 dankzij Enes Ünal. De Turkse invaller (ex-NAC Breda en ex-FC Twente) benutte een strafschop die hij zelf had afgedwongen. In de eindfase besliste Ronald Araújo het duel met een rake kopbal: 4-2. In de extra tijd verzilverde Antoine Griezmann nog een strafschop. Messi gunde de Franse spits een doelpunt en liet daarmee zijn kans op een nieuwe hattrick aan zich voorbijgaan.

Koploper Atlético won eerder op donderdag met 2-0 van Huesca. Nummer 2 Real Madrid versloeg woensdag Cádiz met 3-0. FC Barcelona heeft nu 5 punten minder dan Atlético en 2 punten minder dan Real, maar de brigade van Koeman moet nog een wedstrijd inhalen.

Meer uit Voetbal

Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

1 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

3 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

4 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

6 uur geleden
Aanvaller Slory in basis Feyenoord tegen Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.

7 uur geleden
PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

9 uur geleden
Profvoetballer Partey bepleit zijn onschuld voor de rechter

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.

14 uur geleden