Barcelona houdt aansluiting met Atlético en Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Vijf dagen na het veroveren van de Spaanse beker heeft FC Barcelona ook in de competitie succes geboekt. De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg in eigen huis nummer 15 Getafe met 5-2. Daardoor keerde de Catalaanse club terug op de derde plek en blijven de titelkansen in stand.
Barcelona, met Frenkie de Jong op het middenveld, leidde bij de rust met 3-1. De voorsprong was vooral te danken aan Lionel Messi. De Argentijnse baltovenaar knalde al in de 8e minuut raak uit een fraaie pass van Sergio Busquets. Na ruim een halfuur zorgde de aanvoerder ook voor de derde treffer van Barça. Eerst schoot hij met rechts op de paal waarna hij de rebound vanuit een moeilijke hoek met links beheerst in het doel tikte. Messi heeft nu voor het twaalfde seizoen op rij minimaal 25 goals gemaakt in La Liga.
Het tweede doelpunt van de thuisclub kwam op naam van Sofian Chakla, die met een ondoordachte terugspeelbal zijn eigen doelman passeerde. Dat was op dat moment in de wedstrijd al de tweede treffer in eigen doel. Verdediger Clément Lenglet van Barcelona kreeg in de 12e minuut de bal tegen zijn lichaam aangeschoten waarna zijn doelman Marc-André ter Stegen kansloos was (1-1).
Na de rust slaagde Barcelona er niet in om op 4-1 te komen. In de 69e minuut kwam Getafe terug tot 3-2 dankzij Enes Ünal. De Turkse invaller (ex-NAC Breda en ex-FC Twente) benutte een strafschop die hij zelf had afgedwongen. In de eindfase besliste Ronald Araújo het duel met een rake kopbal: 4-2. In de extra tijd verzilverde Antoine Griezmann nog een strafschop. Messi gunde de Franse spits een doelpunt en liet daarmee zijn kans op een nieuwe hattrick aan zich voorbijgaan.
Koploper Atlético won eerder op donderdag met 2-0 van Huesca. Nummer 2 Real Madrid versloeg woensdag Cádiz met 3-0. FC Barcelona heeft nu 5 punten minder dan Atlético en 2 punten minder dan Real, maar de brigade van Koeman moet nog een wedstrijd inhalen.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
19 uur geleden