Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona houdt aansluiting met Atlético en Real Madrid

Barcelona houdt aansluiting met Atlético en Real Madrid

BARCELONA (ANP) - Vijf dagen na het veroveren van de Spaanse beker heeft FC Barcelona ook in de competitie succes geboekt. De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg in eigen huis nummer 15 Getafe met 5-2. Daardoor keerde de Catalaanse club terug op de derde plek en blijven de titelkansen in stand.

Barcelona, met Frenkie de Jong op het middenveld, leidde bij de rust met 3-1. De voorsprong was vooral te danken aan Lionel Messi. De Argentijnse baltovenaar knalde al in de 8e minuut raak uit een fraaie pass van Sergio Busquets. Na ruim een halfuur zorgde de aanvoerder ook voor de derde treffer van Barça. Eerst schoot hij met rechts op de paal waarna hij de rebound vanuit een moeilijke hoek met links beheerst in het doel tikte. Messi heeft nu voor het twaalfde seizoen op rij minimaal 25 goals gemaakt in La Liga.

Het tweede doelpunt van de thuisclub kwam op naam van Sofian Chakla, die met een ondoordachte terugspeelbal zijn eigen doelman passeerde. Dat was op dat moment in de wedstrijd al de tweede treffer in eigen doel. Verdediger Clément Lenglet van Barcelona kreeg in de 12e minuut de bal tegen zijn lichaam aangeschoten waarna zijn doelman Marc-André ter Stegen kansloos was (1-1).

Na de rust slaagde Barcelona er niet in om op 4-1 te komen. In de 69e minuut kwam Getafe terug tot 3-2 dankzij Enes Ünal. De Turkse invaller (ex-NAC Breda en ex-FC Twente) benutte een strafschop die hij zelf had afgedwongen. In de eindfase besliste Ronald Araújo het duel met een rake kopbal: 4-2. In de extra tijd verzilverde Antoine Griezmann nog een strafschop. Messi gunde de Franse spits een doelpunt en liet daarmee zijn kans op een nieuwe hattrick aan zich voorbijgaan.

Koploper Atlético won eerder op donderdag met 2-0 van Huesca. Nummer 2 Real Madrid versloeg woensdag Cádiz met 3-0. FC Barcelona heeft nu 5 punten minder dan Atlético en 2 punten minder dan Real, maar de brigade van Koeman moet nog een wedstrijd inhalen.

Meer uit Voetbal

Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

1 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

9 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

9 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

19 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

19 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

21 uur geleden