Barcelona houdt aansluiting met Atlético en Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Vijf dagen na het veroveren van de Spaanse beker heeft FC Barcelona ook in de competitie succes geboekt. De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg in eigen huis nummer 15 Getafe met 5-2. Daardoor keerde de Catalaanse club terug op de derde plek en blijven de titelkansen in stand.
Barcelona, met Frenkie de Jong op het middenveld, leidde bij de rust met 3-1. De voorsprong was vooral te danken aan Lionel Messi. De Argentijnse baltovenaar knalde al in de 8e minuut raak uit een fraaie pass van Sergio Busquets. Na ruim een halfuur zorgde de aanvoerder ook voor de derde treffer van Barça. Eerst schoot hij met rechts op de paal waarna hij de rebound vanuit een moeilijke hoek met links beheerst in het doel tikte. Messi heeft nu voor het twaalfde seizoen op rij minimaal 25 goals gemaakt in La Liga.
Het tweede doelpunt van de thuisclub kwam op naam van Sofian Chakla, die met een ondoordachte terugspeelbal zijn eigen doelman passeerde. Dat was op dat moment in de wedstrijd al de tweede treffer in eigen doel. Verdediger Clément Lenglet van Barcelona kreeg in de 12e minuut de bal tegen zijn lichaam aangeschoten waarna zijn doelman Marc-André ter Stegen kansloos was (1-1).
Na de rust slaagde Barcelona er niet in om op 4-1 te komen. In de 69e minuut kwam Getafe terug tot 3-2 dankzij Enes Ünal. De Turkse invaller (ex-NAC Breda en ex-FC Twente) benutte een strafschop die hij zelf had afgedwongen. In de eindfase besliste Ronald Araújo het duel met een rake kopbal: 4-2. In de extra tijd verzilverde Antoine Griezmann nog een strafschop. Messi gunde de Franse spits een doelpunt en liet daarmee zijn kans op een nieuwe hattrick aan zich voorbijgaan.
Koploper Atlético won eerder op donderdag met 2-0 van Huesca. Nummer 2 Real Madrid versloeg woensdag Cádiz met 3-0. FC Barcelona heeft nu 5 punten minder dan Atlético en 2 punten minder dan Real, maar de brigade van Koeman moet nog een wedstrijd inhalen.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
7 uur geleden