Barcelona geeft voorsprong van 3-0 weg en speelt gelijk
VIGO (ANP) - Barcelona heeft in La Liga weer eens een opzienbarende prestatie geleverd, in negatieve zin welteverstaan. De formatie van tijdelijk trainer Sergi Barjuán, die binnenkort plaats moet maken voor Xavi, gaf bij Celta de Vigo een voorsprong van drie doelpunten weg. De wedstrijd eindigde gelijk, 3-3.
Na ruim een half uur leidde Barcelona al met 0-3. Ansu Fati, Sergio Busquets en Memphis Depay maakten de doelpunten. Na de hervatting scoorde Iago Aspas tegen. Het werd weer spannend nadat Nolito er in de 74e minuut 2-3 van maakte. Ver in extra tijd werd het gelijk door Iago Aspas.
Fati, net terug van een langdurige afwezigheid, raakte opnieuw geblesseerd en viel uit. Of er sprake is van een ernstige blessure is nog onduidelijk. Ook verdediger Eric Garcia en middenvelder Nico haakten geblesseerd af bij Barcelona, dat inmiddels een omvangrijke lijst van afwezigen heeft.
Veel tegenslag
"We moesten onze opstelling gedurende de wedstrijd noodgedwongen op drie plaatsen wijzigen", zei Sergi. "Ik wil het niet als excuus opvoeren, maar het kwam ons spel niet ten goede. Dat is ook logisch, met zoveel tegenslag. Mede daardoor kwamen we in de problemen. Het is heel jammer dat we nu na zo'n goed begin geen feestje kunnen vieren. Het had een zeer belangrijke overwinning kunnen zijn."
Naast Depay was ook Frenkie de Jong basisspeler bij Barcelona. Luuk de Jong bleef op de bank. Maar liefst zes spelers van Barcelona, onder wie De Jong, kregen een gele kaart.
Barcelona heeft inmiddels laten weten dat oud-speler Xavi is benoemd tot de definitieve opvolger van de onlangs ontslagen Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
5 uur geleden