Barcelona geeft voorsprong van 3-0 weg en speelt gelijk
VIGO (ANP) - Barcelona heeft in La Liga weer eens een opzienbarende prestatie geleverd, in negatieve zin welteverstaan. De formatie van tijdelijk trainer Sergi Barjuán, die binnenkort plaats moet maken voor Xavi, gaf bij Celta de Vigo een voorsprong van drie doelpunten weg. De wedstrijd eindigde gelijk, 3-3.
Na ruim een half uur leidde Barcelona al met 0-3. Ansu Fati, Sergio Busquets en Memphis Depay maakten de doelpunten. Na de hervatting scoorde Iago Aspas tegen. Het werd weer spannend nadat Nolito er in de 74e minuut 2-3 van maakte. Ver in extra tijd werd het gelijk door Iago Aspas.
Fati, net terug van een langdurige afwezigheid, raakte opnieuw geblesseerd en viel uit. Of er sprake is van een ernstige blessure is nog onduidelijk. Ook verdediger Eric Garcia en middenvelder Nico haakten geblesseerd af bij Barcelona, dat inmiddels een omvangrijke lijst van afwezigen heeft.
Veel tegenslag
"We moesten onze opstelling gedurende de wedstrijd noodgedwongen op drie plaatsen wijzigen", zei Sergi. "Ik wil het niet als excuus opvoeren, maar het kwam ons spel niet ten goede. Dat is ook logisch, met zoveel tegenslag. Mede daardoor kwamen we in de problemen. Het is heel jammer dat we nu na zo'n goed begin geen feestje kunnen vieren. Het had een zeer belangrijke overwinning kunnen zijn."
Naast Depay was ook Frenkie de Jong basisspeler bij Barcelona. Luuk de Jong bleef op de bank. Maar liefst zes spelers van Barcelona, onder wie De Jong, kregen een gele kaart.
Barcelona heeft inmiddels laten weten dat oud-speler Xavi is benoemd tot de definitieve opvolger van de onlangs ontslagen Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
8 uur geleden