Barcelona en Juventus gaan door met winnen, 750e goal Ronaldo
BOEDAPEST/TURIJN (ANP) - Barcelona en Juventus, al zeker van kwalificatie, gaan in groep G van de Champions League stug door met winnen. De Spaanse club van trainer Ronald Koeman behaalde in Hongarije de vijfde poulezege op rij. Ferencváros was bij de rust al uitgeschakeld (0-3). Het duel eindigde ook in 0-3.
Juventus versloeg op eigen veld Dinamo Kiev met 3-0. Cristiano Ronaldo bracht de tweede treffer op zijn naam. Dat was zijn 750e doelpunt als senior, zowel bij een club als voor Portugal.
Barcelona, onder anderen zonder sterspeler Lionel Messi en met Frenkie de Jong aanvankelijk op de bank, nam in een tijdsbestek van een kwartier ruim afstand van Ferencváros. Antoine Griezmann opende in de 14e minuut de score, waarna Martin Braithwaite en Ousmane Dembélé de score snel opvoerden. Daarna viel Barcelona stil. De Jong viel na de rust in voor Sergio Busquets.
In Turijn kwam het eerste doelpunt op naam van Federico Chiesa. Na de jubileumtreffer van Ronaldo, een simpele intikker, trof ook Alvaro Morata doel.
Barcelona (15 punten) sluit op 8 december op eigen veld de groepsfase af tegen Juventus (12 punten). Dinamo Kiev ontvangt Ferencváros. Beide clubs hebben slechts 1 punt. De winnaar gaat door naar de Europa League.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
7 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
17 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden