Barcelona dreigt achterop te raken in titelrace met Real
VIGO (ANP) - Barcelona dreigt achterop te raken in de race met Real Madrid om de Spaanse landstitel. De kampioen verloor in de uitwedstrijd bij Celta de Vigo twee kostbare punten: 2-2.
Luis Suárez schoot Barcelona tot tweemaal toe op voorsprong, steeds op aangeven van Lionel Messi. Fedor Smolov en Iago Aspas brachten de laaggeklasseerde thuisploeg op gelijke hoogte. De 2-2 van Aspas viel in de 88e minuut, uit een vrije trap.
Real Madrid kan zondag profiteren van het gelijkspel van de grote rivaal. De club neemt een voorsprong van twee punten als hekkensluiter Espanyol wordt verslagen. Als Real en Barcelona in punten gelijk eindigen, dan gaat de landstitel naar de club uit Madrid op basis van een beter onderling resultaat.
Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong wist Barcelona opnieuw niet te overtuigen. De middenvelder kampt nog met een kuitblessure. De Jong ontbrak vorige week ook al toen Barcelona twee punten verspeelde bij Sevilla (1-1). De kampioen van Spanje won dinsdag zonder de oud-speler van Ajax wel nipt van Athletic Club uit Bilbao (1-0).
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
54 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
18 uur geleden