Barça-trainer Xavi ziet geen reden tot pronken, wel tot optimisme
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-trainer Xavi is positief gestemd in aanloop naar de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Benfica. Mocht Barça de Portugezen dinsdag (21.00 uur) verslaan, dan verzekert de geplaagde Spaanse club zich van een plek in de volgende ronde.
"Ik zie een kans, maar voel geen druk. Voetbal geeft je altijd een herkansing. Wij zijn Barça en we gaan ervoor. Ik hou van dit soort uitdagingen", zei Xavi voorafgaand aan zijn debuut als trainer in de Champions League.
"Praten is makkelijk, maar we moeten het op het veld laten zien. Tegen Espanyol waren we beter. Barça bevindt zich niet in een situatie om te pronken, maar we hebben redenen om optimistisch te zijn. Als we winnen, kwalificeren we ons. We moeten dapper spelen en ervoor gaan."
Kippenvel
Xavi debuteerde afgelopen weekend met een benauwde 1-0-zege op stadgenoot Espanyol. Een penalty, benut door Memphis Depay, was nodig om tot scoren te komen. Op de tribune was er echter weer de nodige vreugde zichtbaar.
"Wat ik zaterdag in Camp Nou heb gezien, heb ik nog nooit van mijn leven gezien. Het was spectaculair", aldus de populaire nieuwe trainer. "Dinsdag hebben we onze fans weer nodig. Ze horen bij ons. De sfeer bij Barça moet mensen kippenvel bezorgen."
Pedri
Xavi kan niet beschikken over de geblesseerde Pedri, die maandag werd uitgeroepen tot Golden Boy, oftewel het grootste talent op de Europese voetbalvelden. "Het is een prestigieuze prijs, die hij verdient. Hij maakt het verschil bij zijn club en de nationale ploeg. We hebben nog geen datum voor zijn terugkeer, maar ik hoop hem gauw terug te hebben, want hij is een belangrijke speler", aldus Xavi.
Eerder dit seizoen verloor FC Barcelona in Lissabon met liefst 3-0 van Benfica. Bayern München was met dezelfde cijfers te sterk. De Catalanen wonnen wel twee keer van Dinamo Kiev en staan op 6 punten. Tijdens de laatste speelronde wacht de ploeg van Xavi een uitwedstrijd tegen Bayern.
Vorig seizoen haalde FC Barcelona onder Koeman de achtste finales. In 2015 won Barça de Champions League voor het laatst.
Meer uit Voetbal
ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
48 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
9 uur geleden