Barça-trainer Xavi ziet geen reden tot pronken, wel tot optimisme
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-trainer Xavi is positief gestemd in aanloop naar de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Benfica. Mocht Barça de Portugezen dinsdag (21.00 uur) verslaan, dan verzekert de geplaagde Spaanse club zich van een plek in de volgende ronde.
"Ik zie een kans, maar voel geen druk. Voetbal geeft je altijd een herkansing. Wij zijn Barça en we gaan ervoor. Ik hou van dit soort uitdagingen", zei Xavi voorafgaand aan zijn debuut als trainer in de Champions League.
"Praten is makkelijk, maar we moeten het op het veld laten zien. Tegen Espanyol waren we beter. Barça bevindt zich niet in een situatie om te pronken, maar we hebben redenen om optimistisch te zijn. Als we winnen, kwalificeren we ons. We moeten dapper spelen en ervoor gaan."
Kippenvel
Xavi debuteerde afgelopen weekend met een benauwde 1-0-zege op stadgenoot Espanyol. Een penalty, benut door Memphis Depay, was nodig om tot scoren te komen. Op de tribune was er echter weer de nodige vreugde zichtbaar.
"Wat ik zaterdag in Camp Nou heb gezien, heb ik nog nooit van mijn leven gezien. Het was spectaculair", aldus de populaire nieuwe trainer. "Dinsdag hebben we onze fans weer nodig. Ze horen bij ons. De sfeer bij Barça moet mensen kippenvel bezorgen."
Pedri
Xavi kan niet beschikken over de geblesseerde Pedri, die maandag werd uitgeroepen tot Golden Boy, oftewel het grootste talent op de Europese voetbalvelden. "Het is een prestigieuze prijs, die hij verdient. Hij maakt het verschil bij zijn club en de nationale ploeg. We hebben nog geen datum voor zijn terugkeer, maar ik hoop hem gauw terug te hebben, want hij is een belangrijke speler", aldus Xavi.
Eerder dit seizoen verloor FC Barcelona in Lissabon met liefst 3-0 van Benfica. Bayern München was met dezelfde cijfers te sterk. De Catalanen wonnen wel twee keer van Dinamo Kiev en staan op 6 punten. Tijdens de laatste speelronde wacht de ploeg van Xavi een uitwedstrijd tegen Bayern.
Vorig seizoen haalde FC Barcelona onder Koeman de achtste finales. In 2015 won Barça de Champions League voor het laatst.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
20 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
21 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
21 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden