Barça-trainer Xavi ziet geen reden tot pronken, wel tot optimisme
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-trainer Xavi is positief gestemd in aanloop naar de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Benfica. Mocht Barça de Portugezen dinsdag (21.00 uur) verslaan, dan verzekert de geplaagde Spaanse club zich van een plek in de volgende ronde.
"Ik zie een kans, maar voel geen druk. Voetbal geeft je altijd een herkansing. Wij zijn Barça en we gaan ervoor. Ik hou van dit soort uitdagingen", zei Xavi voorafgaand aan zijn debuut als trainer in de Champions League.
"Praten is makkelijk, maar we moeten het op het veld laten zien. Tegen Espanyol waren we beter. Barça bevindt zich niet in een situatie om te pronken, maar we hebben redenen om optimistisch te zijn. Als we winnen, kwalificeren we ons. We moeten dapper spelen en ervoor gaan."
Kippenvel
Xavi debuteerde afgelopen weekend met een benauwde 1-0-zege op stadgenoot Espanyol. Een penalty, benut door Memphis Depay, was nodig om tot scoren te komen. Op de tribune was er echter weer de nodige vreugde zichtbaar.
"Wat ik zaterdag in Camp Nou heb gezien, heb ik nog nooit van mijn leven gezien. Het was spectaculair", aldus de populaire nieuwe trainer. "Dinsdag hebben we onze fans weer nodig. Ze horen bij ons. De sfeer bij Barça moet mensen kippenvel bezorgen."
Pedri
Xavi kan niet beschikken over de geblesseerde Pedri, die maandag werd uitgeroepen tot Golden Boy, oftewel het grootste talent op de Europese voetbalvelden. "Het is een prestigieuze prijs, die hij verdient. Hij maakt het verschil bij zijn club en de nationale ploeg. We hebben nog geen datum voor zijn terugkeer, maar ik hoop hem gauw terug te hebben, want hij is een belangrijke speler", aldus Xavi.
Eerder dit seizoen verloor FC Barcelona in Lissabon met liefst 3-0 van Benfica. Bayern München was met dezelfde cijfers te sterk. De Catalanen wonnen wel twee keer van Dinamo Kiev en staan op 6 punten. Tijdens de laatste speelronde wacht de ploeg van Xavi een uitwedstrijd tegen Bayern.
Vorig seizoen haalde FC Barcelona onder Koeman de achtste finales. In 2015 won Barça de Champions League voor het laatst.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
41 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
53 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
2 uur geleden