Barça-trainer Xavi ziet geen reden tot pronken, wel tot optimisme
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-trainer Xavi is positief gestemd in aanloop naar de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Benfica. Mocht Barça de Portugezen dinsdag (21.00 uur) verslaan, dan verzekert de geplaagde Spaanse club zich van een plek in de volgende ronde.
"Ik zie een kans, maar voel geen druk. Voetbal geeft je altijd een herkansing. Wij zijn Barça en we gaan ervoor. Ik hou van dit soort uitdagingen", zei Xavi voorafgaand aan zijn debuut als trainer in de Champions League.
"Praten is makkelijk, maar we moeten het op het veld laten zien. Tegen Espanyol waren we beter. Barça bevindt zich niet in een situatie om te pronken, maar we hebben redenen om optimistisch te zijn. Als we winnen, kwalificeren we ons. We moeten dapper spelen en ervoor gaan."
Kippenvel
Xavi debuteerde afgelopen weekend met een benauwde 1-0-zege op stadgenoot Espanyol. Een penalty, benut door Memphis Depay, was nodig om tot scoren te komen. Op de tribune was er echter weer de nodige vreugde zichtbaar.
"Wat ik zaterdag in Camp Nou heb gezien, heb ik nog nooit van mijn leven gezien. Het was spectaculair", aldus de populaire nieuwe trainer. "Dinsdag hebben we onze fans weer nodig. Ze horen bij ons. De sfeer bij Barça moet mensen kippenvel bezorgen."
Pedri
Xavi kan niet beschikken over de geblesseerde Pedri, die maandag werd uitgeroepen tot Golden Boy, oftewel het grootste talent op de Europese voetbalvelden. "Het is een prestigieuze prijs, die hij verdient. Hij maakt het verschil bij zijn club en de nationale ploeg. We hebben nog geen datum voor zijn terugkeer, maar ik hoop hem gauw terug te hebben, want hij is een belangrijke speler", aldus Xavi.
Eerder dit seizoen verloor FC Barcelona in Lissabon met liefst 3-0 van Benfica. Bayern München was met dezelfde cijfers te sterk. De Catalanen wonnen wel twee keer van Dinamo Kiev en staan op 6 punten. Tijdens de laatste speelronde wacht de ploeg van Xavi een uitwedstrijd tegen Bayern.
Vorig seizoen haalde FC Barcelona onder Koeman de achtste finales. In 2015 won Barça de Champions League voor het laatst.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
1 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
5 uur geleden