
Baraa (14) wint landelijke techniekwedstrijd
GOES - Baraa Berro uit Kortgene heeft de eerste prijs behaald in een landelijke techniekwedstrijd voor meiden. De 14-jarige scholiere van Pontes Het Goese Lyceum heeft een houten bord met haar naam erop gewonnen. “Ik ben er hartstikke blij mee”, vertelt Baraa.
De tweedejaars scholiere Bouw, Wonen en Interieur van het vmbo aan de Bergweg in Goes deed met zo’n vierhonderd andere meiden mee aan Girls’ Day. Deze wedstrijd vindt jaarlijks plaats om meiden te enthousiasmeren om voor een techniekopleiding te kiezen. “Ik dacht eerst ook dat techniek moeilijk en saai was, maar nu vind ik het heel leuk”, zegt Baraa.
Vanwege corona vond de wedstrijd online plaats. De meiden moesten allerlei vragen beantwoorden. Dat deed Baraa blijkbaar het beste van allemaal. “Terwijl ik het best moeilijk vond”, lacht ze. “De vragen gingen bijvoorbeeld over wat een stukadoor allemaal doet en welke verf je het beste kunt gebruiken voor verschillende muren. Mijn vader heeft een eigen stukadoorsbedrijf, dus daar weet ik wel wat van.”
Toekomst
Vorig jaar oriënteerde Baraa zich op haar studiekeuze en kwam uiteindelijk bij Bouw, Wonen en Interieur uit. “Mijn grote hobby is acteren en series schrijven. Maar als ik bekend word, kan dat de volgende dag weer voorbij zijn. Daarom heb ik voor mijn toekomst voor de techniek gekozen. Mijn leraar meneer Kruitbosch heeft me overgehaald, haha.” Ze heeft geen spijt van haar keuze. “Ik vind het heel leuk. We doen van alles, zoals metselen, en we hebben al vogelhuisjes en een laarzenknecht gemaakt. Ik was met mijn naam in 3D bezig en toen kwam corona. Maar nu heb ik mooi mijn naam op een bord gewonnen!”
Baraa kan andere meiden haar studierichting aanraden. “Bij techniek denk je als eerste aan een man, dat had ik ook. En je bent misschien bang dat het moeilijk is en je maar met weinig meiden in de klas zit. Er zijn niet veel meiden, maar ook niet te weinig. Ik vind het hartstikke gezellig. En rekenen en wiskunde vond ik eerst niet leuk, maar dat gaat steeds beter. Meiden kunnen net zo goed zijn in techniek als jongens.”
Architect
Baraa heeft haar zinnen gezet op een carrière als architect. “Dat lijkt me een mooi beroep en het is voor altijd. Je bent eigen baas, kunt je eigen ding doen en je verdient een goed salaris. Eerst had ik niet zoveel met tekenen, maar nu vind ik het leuk om bijvoorbeeld een huis van binnen te ontwerpen en uit te rekenen hoe lang de kamers moeten zijn.” Het liefst wordt ze architect in Dubai. “Ik hou ook van reizen en Dubai is Europees én Arabisch. Ik kom uit Libanon en in Dubai heb ik dan allebei de werelden samen. En het is er lekker weer.”
Meer uit Beveland
BORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
2 uur geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
3 uur geledenGOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten. In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen.
22 uur geledenSINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.
1 dag geledenGOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.
1 dag geledenKORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.
1 dag geleden's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
2 dagen geleden