'Banken zullen terughoudend blijven met dividendbeleid'
AMSTERDAM (ANP) - Banken zullen conservatief zijn het uitkeren van dividend. Die verwachting sprak ABN-AMRO-topman Robert Swaak uit in een interview met Bloomberg TV. Daarin zei hij ook dat zijn bank zich vooral wil richten op zijn private bankactiviteiten. Groei is daarbij ook mogelijk door het doen van overnames.
Vanwege de onzekerheid rondom de coronacrisis stelde de Europese Centrale Bank (ECB) eerder een dividendverbod in. Nu is het onder bepaalde voorwaarden wel weer toegestaan om dividenden uit te keren. Evengoed riep de Europese toezichthouder, net als De Nederlandsche Bank op om terughoudend te blijven met het doen van dividendbetalingen en het inkopen van eigen aandelen. Swaak denkt dat bestuurders van banken zich goeddeels aan die oproep zullen houden en een conservatief beleid zullen voeren.
Swaak sprak verder ook over andere facetten bij de eigen bank. Volgens hem helpt verdere digitalisering bij het verder verbeteren van de meest winstgevende activiteiten. De inzet van ICT zal de bank ook helpen bij de geplande herstructurering.
Swaak kon verder niet veel zeggen over het lopende onderzoek naar de antiwitwasaanpak bij ABN AMRO. De bank zou eerder te weinig hebben gedaan om verdachte transacties te voorkomen. Het Openbaar Ministerie opende daar eerder een onderzoek naar. Volgens Swaak werkt ABN AMRO volledig mee aan het onderzoek.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.
3 uur geleden