Banken verliezen op Wall Street na kredietverlaging Moody's
NEW YORK (ANP) - Amerikaanse banken zijn dinsdag lager geëindigd op de beurzen van New York. Dat gebeurde nadat kredietbeoordelaar Moody’s de kredietwaarderingen voor tien kleinere banken in de Verenigde Staten heeft verlaagd. Moody’s waarschuwde dat ook grotere banken, zoals Bank of New York Mellon en U.S. Bancorp mogelijk een lagere waardering kunnen verwachten.
Bank of New York Mellon eindigde de handelsdag 1,3 procent lager, Goldman Sachs en Bank of America verloren respectievelijk 2,1 procent en 1,9 procent. Een opvallende stijger was U.S. Bancorp, al ging het om een lichte winst van 0,3 procent.
De Dow-Jones index sloot 0,5 procent lager op 35.314,49 punten. De hoofdindex had maandag nog de grootste dagwinst sinds 15 juni geboekt. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4499,38 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,8 procent tot 13.884,32 punten.
Koerssprong
Een van de sterkste dalers naast de banken was Beyond Meat (min 14,3 procent). De fabrikant van vleesvervangers ging hard onderuit, nadat was gebleken dat het bedrijf het afgelopen kwartaal de omzet flink zag dalen. Vooral de verkopen van de vegetarische alternatieven voor burgers en worstjes in de VS vielen tegen. Beyond Meat verlaagde zijn omzetverwachting voor het hele jaar.
Eli Lilly maakte dan weer een koerssprong van 14,9 procent. De farmaceut verhoogde zijn verwachtingen voor de omzet en winst dit jaar, dankzij sterke prestaties in het afgelopen kwartaal. Zo wist het concern de winst in het tweede kwartaal met 85 procent op te voeren dankzij de sterke verkopen van zijn diabetesmedicijn Mounjaro.
Nieuwe chip
Nvidia verloor 1,7 procent. Het chipbedrijf heeft aangekondigd een nieuwe chip te ontwikkelen die in het tweede kwartaal van volgend jaar in productie moet gaan. De Grace Hopper Superchip, kortweg GH200, heeft meer capaciteit en een hogere snelheid. Daarmee hoopt Nvidia de markt voor toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) nog beter te kunnen bedienen.
De olieprijzen veerden in de loop van de dag wat op, nadat de Amerikaanse overheid had aangegeven meer olie te kunnen produceren dan eerder verwacht. Daarmee lijkt er wereldwijd toch meer olie beschikbaar te komen. Eerder kondigde Saudi-Arabië nog aan de productie ook in september met dagelijks 1 miljoen vaten terug te schroeven. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,1 procent tot 82,83 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 86,07 dollar per vat.
De euro was 1,0957 dollar waard, tegen 1,0952 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
7 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
51 minuten geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
22 uur geleden