Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken verliezen op Wall Street na kredietverlaging Moody's

Banken verliezen op Wall Street na kredietverlaging Moody's

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse banken zijn dinsdag lager geëindigd op de beurzen van New York. Dat gebeurde nadat kredietbeoordelaar Moody’s de kredietwaarderingen voor tien kleinere banken in de Verenigde Staten heeft verlaagd. Moody’s waarschuwde dat ook grotere banken, zoals Bank of New York Mellon en U.S. Bancorp mogelijk een lagere waardering kunnen verwachten.

Bank of New York Mellon eindigde de handelsdag 1,3 procent lager, Goldman Sachs en Bank of America verloren respectievelijk 2,1 procent en 1,9 procent. Een opvallende stijger was U.S. Bancorp, al ging het om een lichte winst van 0,3 procent.

De Dow-Jones index sloot 0,5 procent lager op 35.314,49 punten. De hoofdindex had maandag nog de grootste dagwinst sinds 15 juni geboekt. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4499,38 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,8 procent tot 13.884,32 punten.

Koerssprong

Een van de sterkste dalers naast de banken was Beyond Meat (min 14,3 procent). De fabrikant van vleesvervangers ging hard onderuit, nadat was gebleken dat het bedrijf het afgelopen kwartaal de omzet flink zag dalen. Vooral de verkopen van de vegetarische alternatieven voor burgers en worstjes in de VS vielen tegen. Beyond Meat verlaagde zijn omzetverwachting voor het hele jaar.

Eli Lilly maakte dan weer een koerssprong van 14,9 procent. De farmaceut verhoogde zijn verwachtingen voor de omzet en winst dit jaar, dankzij sterke prestaties in het afgelopen kwartaal. Zo wist het concern de winst in het tweede kwartaal met 85 procent op te voeren dankzij de sterke verkopen van zijn diabetesmedicijn Mounjaro.

Nieuwe chip

Nvidia verloor 1,7 procent. Het chipbedrijf heeft aangekondigd een nieuwe chip te ontwikkelen die in het tweede kwartaal van volgend jaar in productie moet gaan. De Grace Hopper Superchip, kortweg GH200, heeft meer capaciteit en een hogere snelheid. Daarmee hoopt Nvidia de markt voor toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) nog beter te kunnen bedienen.

De olieprijzen veerden in de loop van de dag wat op, nadat de Amerikaanse overheid had aangegeven meer olie te kunnen produceren dan eerder verwacht. Daarmee lijkt er wereldwijd toch meer olie beschikbaar te komen. Eerder kondigde Saudi-Arabië nog aan de productie ook in september met dagelijks 1 miljoen vaten terug te schroeven. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,1 procent tot 82,83 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 86,07 dollar per vat.

De euro was 1,0957 dollar waard, tegen 1,0952 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

5 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

6 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

7 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

8 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

9 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

10 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

13 uur geleden