
Banken heropenen geldstortautomaten voor ondernemers
AMSTERDAM (ANP) - Banken heropenen 250 geldstortautomaten voor ondernemers. Iedere week komen daar vervolgens tien tot vijftien automaten bij die weer opengaan. De zogeheten sealbagautomaten waren eerder dit jaar gesloten, omdat ze het doelwit waren van plofkraken. Het is niet bekend wat de banken hebben gedaan om de automaten beter bestand te maken tegen pogingen ze met explosieven te openen.
De vernieuwde automaten zijn dagelijks open van 07.00 uur tot 23.00 uur. Ondernemers moeten hun storting wel van tevoren aankondigen, anders gaat de automaat niet open.
Ondernemers hadden door de sluiting moeite hun contanten af te storten. De banken besloten daarop een deel van de sealbagautomaten zeer beperkt te openen,met een bewaker bij de automaat. Ook maakte Travelex, de uitbater van de Grenswisselkantoren, bekend sealbags van ondernemers aan te nemen.
Banken zijn al langer doelwit van plofkraken. Eerder hadden criminelen het gericht op geldautomaten, waardoor bepaalde types door de banken werden gesloten. Toen die aangepast waren verlegden plofkrakers hun aandacht naar de sealbagautomaten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waakzaam blijven op de inflatie, hoewel de risico's voor prijspieken minder zijn geworden. Dat zei de Finse centralebankpresident en ECB-bestuurder Olli Rehn in interviews met kranten, waaronder Financial Times. Volgens hem is er geen ruimte voor zelfgenoegzaamheid voor de centrale bank in Frankfurt.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De voorraden aardgas van Duitsland zijn nu voor 70 procent gevuld. Daarmee ligt Duitsland ruim voor op schema, want de Duitse overheid heeft een doelstelling waarbij de ondergrondse opslagreserves per 1 november voor minstens 70 procent gevuld moeten zijn.
15 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in augustus voor de vijfde maand op rij gekrompen. Dat meldt het Chinese statistiekbureau. De industrie in China kampt al langere tijd met een zwakkere binnenlandse vraag en een crisis in de vastgoedsector. Daar komen nog de handelsspanningen met de Verenigde Staten bovenop.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regionale postbedrijven vinden de tegemoetkoming van het kabinet in de nieuwe postwet onvoldoende. Zij vrezen na vijf jaar geen gebruik meer te kunnen maken van de landelijke diensten van PostNL en spreken van oneerlijke concurrentie.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Het aantal huizen dat in het Verenigd Koninkrijk te koop staat, loopt al ongeveer een jaar op, de langste periode in twee decennia. Dit maakte de Britse vastgoedbranchevereniging Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) bekend na onderzoek. De groei van het aanbod ligt inmiddels hoger dan tijdens de financiële crisis van 2009.
1 dag geledenZURICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse branchevereniging voor goudraffinaderijen verzet zich tegen het verplaatsen van een deel van de goudproductie naar de VS. Daarmee willen de autoriteiten het handelstekort verkleinen en de onderhandelingen over invoerheffingen versoepelen, meldt de Neue Zürcher Zeitung.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Denemarken heeft zijn groeiverwachting voor dit jaar ruimschoots gehalveerd door tegenvallende vooruitzichten voor farmareus Novo Nordisk, een van de belangrijkste bedrijven van het land. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken bevestigd. Persbureau Bloomberg meldde de verlaging van de groeiverwachting eerder deze week al op basis van overheidsdocumenten die het had ingezien.
1 dag geleden