Banken en energiebedrijven helpen Chinese beurs vooruit
SHANGHAI (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen lieten maandag stevige winsten zien onder aanvoering van de banken en energiebedrijven. Beleggers trokken zich op aan de stevige koerswinsten op Wall Street van afgelopen vrijdag, mede dankzij een koersherstel bij de geplaagde Amerikaanse regionale banken. Daarnaast verwerkten de markten nog het sterker dan verwachte banenrapport van de Amerikaanse overheid. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de centrale bank in de Verenigde Staten.
In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 1,6 procent in de plus in afwachting van de Chinese export- en inflatiecijfers, die later deze week bekend worden gemaakt. Industrial and Commercial Bank of China en Agricultural Bank of China klommen rond de 6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong dikte 0,8 procent aan. De Britse bank HSBC, die ook een beursnotering heeft in Hongkong, won ruim 1 procent. Een ruime meerderheid van de aandeelhouders stemde tijdens de aandeelhoudersvergadering tegen de plannen van de Chinese aandeelhouder Ping An om de Aziatische activiteiten van de HSBC af te splitsen.
De Kospi in Seoul klom 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,7 procent. In Tokio, waar maandag voor het eerst werd gehandeld na een korte vakantieperiode, bleef de Nikkei achter met een verlies van 0,7 procent. De Japanse techinvesteerder SoftBank en elektronicaconcern Sony behoorden tot de dalers, met minnen van 1 en 1,5 procent. Luchtvaartmaatschappij ANA Holdings stond in de kopgroep met een winst van 1,6 procent.
Beleggers reageerden op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Bank of Japan. Daaruit bleek dat de centrale bankiers zich zorgen maakten over een sneller dan verwachte stijging van de inflatie in het land, maar dat de centrale bank geen overhaaste wijzigingen van het monetaire beleid moet doorvoeren. Ook maakte au Jibun Bank nieuwe gegevens over de Japanse dienstensector bekend. Die toonden aan dat de sector in april voor de vijfde maand op rij is gegroeid.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
3 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
5 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
8 uur geleden