'Bank weigerde ten onrechte informatie aan Tuchtrecht Banken'
AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse bank heeft geweigerd informatie te verstrekken aan Tuchtrecht Banken, de instantie die overtredingen in de bankensector onderzoekt en bestraft. Volgens de bank was uit eigen onderzoek gebleken dat het tuchtrecht niet was overtreden en was er dus geen reden om informatie te geven. Tuchtrecht Banken benadrukt dat die afweging niet door banken zelf gemaakt kan worden en dat zij daarmee de zelfregulering ondermijnen.
Inmiddels heeft de bank, die door Tuchtrecht Banken niet bij naam wordt genoemd, de gevraagde informatie wel gegeven. Dat gebeurde pas na een jaar vol overleg en een onderzoek van Tuchtrecht Banken tegen de drie personen die namens de bank weigerden de gegevens te delen. Met hun weigering hadden ze namelijk mogelijk ook de bankierseed geschonden.
Het steekt Tuchtrecht Banken dat de zaken die zij wilde onderzoeken door de weigering flinke vertraging hebben opgelopen. Meldingen uit 2018 konden uiteindelijk pas in het najaar van 2019 op worden gepakt. Die zijn nu nog steeds niet afgehandeld, wat tot vragen leidt van degenen die de meldingen hebben gedaan.
Bovendien hebben alle banken zich verbonden aan het tuchtrecht in de bankensector en moeten zij ook meewerken aan de uitvoering daarvan. Door de weigering zette de betrokken bank "de bijl aan de zelfregulering binnen de sector". De directeur van Tuchtrecht Banken vindt verder dat overleg niet voldoende mogelijkheden biedt en heeft voorstellen gedaan om het tuchtreglement aan te passen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
3 uur geleden