'Bank weigerde ten onrechte informatie aan Tuchtrecht Banken'
AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse bank heeft geweigerd informatie te verstrekken aan Tuchtrecht Banken, de instantie die overtredingen in de bankensector onderzoekt en bestraft. Volgens de bank was uit eigen onderzoek gebleken dat het tuchtrecht niet was overtreden en was er dus geen reden om informatie te geven. Tuchtrecht Banken benadrukt dat die afweging niet door banken zelf gemaakt kan worden en dat zij daarmee de zelfregulering ondermijnen.
Inmiddels heeft de bank, die door Tuchtrecht Banken niet bij naam wordt genoemd, de gevraagde informatie wel gegeven. Dat gebeurde pas na een jaar vol overleg en een onderzoek van Tuchtrecht Banken tegen de drie personen die namens de bank weigerden de gegevens te delen. Met hun weigering hadden ze namelijk mogelijk ook de bankierseed geschonden.
Het steekt Tuchtrecht Banken dat de zaken die zij wilde onderzoeken door de weigering flinke vertraging hebben opgelopen. Meldingen uit 2018 konden uiteindelijk pas in het najaar van 2019 op worden gepakt. Die zijn nu nog steeds niet afgehandeld, wat tot vragen leidt van degenen die de meldingen hebben gedaan.
Bovendien hebben alle banken zich verbonden aan het tuchtrecht in de bankensector en moeten zij ook meewerken aan de uitvoering daarvan. Door de weigering zette de betrokken bank "de bijl aan de zelfregulering binnen de sector". De directeur van Tuchtrecht Banken vindt verder dat overleg niet voldoende mogelijkheden biedt en heeft voorstellen gedaan om het tuchtreglement aan te passen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
55 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.
4 uur geleden