Bank of Israel stelt verwachtingen economie naar beneden bij
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische centrale bank heeft de verwachtingen voor de economische groei van het land voor dit jaar naar beneden bijgesteld. De eerder verwachte groei van het Israëlische bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, is van 3 procent verlaagd naar 2,3 procent.
De Bank of Israel maakte het nieuwe scenario op basis van de aanname dat de oorlog zich tot het einde van het jaar in het zuiden van het land concentreert. "De voorspelling gaat gepaard met bijzonder veel onzekerheid", zegt de centrale bank volgens Bloomberg.
Voor 2024 heeft de Israëlische centrale bank de verwachte economische groei van Israël bijgesteld van 3 procent naar 2,8 procent.
De prognoses voor de economie in het land zijn bijgesteld op basis van verzamelde informatie sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en de militante Palestijnse beweging Hamas, aldus de bank.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
58 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
4 uur geleden