Bank of America lager op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Bank of America stond dinsdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse bank profiteerde in het afgelopen kwartaal van de stijgende rente en zag de inkomsten en winst flink toenemen. Maar beleggers hadden schijnbaar op meer gerekend, want het aandeel verloor 1 procent.
Afgelopen vrijdag kwamen andere grote banken als JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup al met beter dan verwachte resultaten. De grote banken lijken daarmee weinig last te hebben van de recente onrust in de bankensector die volgde op het omvallen van de kleinere Silicon Valley Bank.
Ook Goldman Sachs (min 3 procent) opende dinsdag de boeken. De grote zakenbank behaalde afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht, onder meer door zwakke inkomsten uit de handel in obligaties.
Economische groei China
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. Een sterker dan verwachte groei van de Chinese economie in het eerste kwartaal zorgde voor enig optimisme. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang licht lager op 33.946 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4164 punten en techbeurs Nasdaq won 0,5 procent tot 12.213 punten.
Johnson & Johnson zakte 3 procent, ondanks een verhoging van de winstverwachting door de fabrikant van medicijnen en consumentenproducten. Lockheed Martin klom 3,5 procent na meevallende kwartaalresultaten van het defensieconcern.
Netflix en Nvidia in de plus
Netflix ging licht vooruit. De streamingdienst brengt na sluiting van de beurshandel in New York de kwartaalcijfers naar buiten. Nvidia steeg 3 procent. Het bedrijf dat videokaarten en chipsets maakt voor moederborden en mobiele apparaten profiteerde van een koopadvies door de Britse bank HSBC.
Apple klom 0,6 procent. De iPhone-maker opende zijn eerste winkel in India in de hoop meer klanten te krijgen in die grote markt. Daarnaast lanceerde Apple in samenwerking met Goldman Sachs een spaarrekening waarop Amerikaanse spaarders een rente ontvangen van 4,15 procent.
Overname Bellus Health
Bellus Health werd 98 procent meer waard. Het farmaceutische concern GSK koopt het Canadese biotechnologiebedrijf voor ongeveer 2 miljard dollar in contanten. Met de overname breidt GSK zijn portefeuille van kandidaatmedicijnen uit. Bellus werkt onder meer aan een veelbelovend middel tegen chronische hoest.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
8 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
9 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
12 uur geleden