Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of America lager op Wall Street na cijfers

Bank of America lager op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Bank of America stond dinsdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse bank profiteerde in het afgelopen kwartaal van de stijgende rente en zag de inkomsten en winst flink toenemen. Maar beleggers hadden schijnbaar op meer gerekend, want het aandeel verloor 1 procent.

Afgelopen vrijdag kwamen andere grote banken als JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup al met beter dan verwachte resultaten. De grote banken lijken daarmee weinig last te hebben van de recente onrust in de bankensector die volgde op het omvallen van de kleinere Silicon Valley Bank.

Ook Goldman Sachs (min 3 procent) opende dinsdag de boeken. De grote zakenbank behaalde afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht, onder meer door zwakke inkomsten uit de handel in obligaties.

Economische groei China

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. Een sterker dan verwachte groei van de Chinese economie in het eerste kwartaal zorgde voor enig optimisme. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang licht lager op 33.946 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4164 punten en techbeurs Nasdaq won 0,5 procent tot 12.213 punten.

Johnson & Johnson zakte 3 procent, ondanks een verhoging van de winstverwachting door de fabrikant van medicijnen en consumentenproducten. Lockheed Martin klom 3,5 procent na meevallende kwartaalresultaten van het defensieconcern.

Netflix en Nvidia in de plus

Netflix ging licht vooruit. De streamingdienst brengt na sluiting van de beurshandel in New York de kwartaalcijfers naar buiten. Nvidia steeg 3 procent. Het bedrijf dat videokaarten en chipsets maakt voor moederborden en mobiele apparaten profiteerde van een koopadvies door de Britse bank HSBC.

Apple klom 0,6 procent. De iPhone-maker opende zijn eerste winkel in India in de hoop meer klanten te krijgen in die grote markt. Daarnaast lanceerde Apple in samenwerking met Goldman Sachs een spaarrekening waarop Amerikaanse spaarders een rente ontvangen van 4,15 procent.

Overname Bellus Health

Bellus Health werd 98 procent meer waard. Het farmaceutische concern GSK koopt het Canadese biotechnologiebedrijf voor ongeveer 2 miljard dollar in contanten. Met de overname breidt GSK zijn portefeuille van kandidaatmedicijnen uit. Bellus werkt onder meer aan een veelbelovend middel tegen chronische hoest.

Meer uit Financieel

Klimaatdenktank: Chinese CO2-uitstoot laat mogelijk daling zien

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De uitstoot van CO2 in China laat over heel dit jaar mogelijk een afname zien. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens cijfers van de organisatie is het beeld over de afgelopen achttien maanden al grotendeels stabiel.

15 minuten geleden
Prijzen kleding en gas drukken inflatie in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,3 procent in september.

2 uur geleden
Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

10 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

12 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

14 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

14 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

15 uur geleden