Bangladesh heeft Nobelprijswinnaar als soort interim-premier
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus is beëdigd als interim-regeringsleider van Bangladesh. Wekenlange protesten en gewelddadige onlusten hebben begin deze week de regering van premier Hasina Wajed ten val gebracht en Wajed vluchtte naar India.
Officieel is Yunus beëdigd door president Sahabuddin als "hoofdadviseur van een interim-regering", aldus lokale media. Yunus beloofde de grondwet te handhaven en zijn taken eerlijk te vervullen. De regeringsploeg zal uit ongeveer vijftien mensen bestaan en moet werken aan het herstel van de openbare orde en de voorbereiding van nieuwe verkiezingen.
Het leger heeft de macht overgenomen en laat deze voorlopige regering installeren. Daarvoor is een beroep op Yunus gedaan. De 84-jarige econoom Yunus is donderdag uit het buitenland teruggekeerd in Dhaka. Hij zou volgens plaatselijke media een soort zakenkabinet gaan leiden waar geen politiek leiders in zitting nemen.
Yunus won in 2006 de Nobelprijs voor de Vrede. Hij geldt als een pionier op het gebied van microkredieten, kleine leningen om armoede mee te bestrijden.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
12 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
14 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
15 uur geleden