Bangladesh heeft Nobelprijswinnaar als soort interim-premier
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus is beëdigd als interim-regeringsleider van Bangladesh. Wekenlange protesten en gewelddadige onlusten hebben begin deze week de regering van premier Hasina Wajed ten val gebracht en Wajed vluchtte naar India.
Officieel is Yunus beëdigd door president Sahabuddin als "hoofdadviseur van een interim-regering", aldus lokale media. Yunus beloofde de grondwet te handhaven en zijn taken eerlijk te vervullen. De regeringsploeg zal uit ongeveer vijftien mensen bestaan en moet werken aan het herstel van de openbare orde en de voorbereiding van nieuwe verkiezingen.
Het leger heeft de macht overgenomen en laat deze voorlopige regering installeren. Daarvoor is een beroep op Yunus gedaan. De 84-jarige econoom Yunus is donderdag uit het buitenland teruggekeerd in Dhaka. Hij zou volgens plaatselijke media een soort zakenkabinet gaan leiden waar geen politiek leiders in zitting nemen.
Yunus won in 2006 de Nobelprijs voor de Vrede. Hij geldt als een pionier op het gebied van microkredieten, kleine leningen om armoede mee te bestrijden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, melden meerdere Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ook India, Somalië en Griekenland hebben zich aangesloten bij de groep landen die wil helpen bij het beëindigen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. De Indiase buitenlandminister Subrahmanyam Jaishankar nam donderdagmiddag deel aan de eerste officiële videovergadering van de 'Hormuz-coalitie' in wording, zei zijn ministerie.
4 uur geleden