Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bangladesh heeft Nobelprijswinnaar als soort interim-premier

Bangladesh heeft Nobelprijswinnaar als soort interim-premier

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus is beëdigd als interim-regeringsleider van Bangladesh. Wekenlange protesten en gewelddadige onlusten hebben begin deze week de regering van premier Hasina Wajed ten val gebracht en Wajed vluchtte naar India.

Officieel is Yunus beëdigd door president Sahabuddin als "hoofdadviseur van een interim-regering", aldus lokale media. Yunus beloofde de grondwet te handhaven en zijn taken eerlijk te vervullen. De regeringsploeg zal uit ongeveer vijftien mensen bestaan en moet werken aan het herstel van de openbare orde en de voorbereiding van nieuwe verkiezingen.

Het leger heeft de macht overgenomen en laat deze voorlopige regering installeren. Daarvoor is een beroep op Yunus gedaan. De 84-jarige econoom Yunus is donderdag uit het buitenland teruggekeerd in Dhaka. Hij zou volgens plaatselijke media een soort zakenkabinet gaan leiden waar geen politiek leiders in zitting nemen.

Yunus won in 2006 de Nobelprijs voor de Vrede. Hij geldt als een pionier op het gebied van microkredieten, kleine leningen om armoede mee te bestrijden.

Meer uit Buitenland

Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

4 minuten geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

37 minuten geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

1 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

2 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

3 uur geleden
Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

4 uur geleden
Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

5 uur geleden