Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bang & Olufsen draait opnieuw kwartaalverlies

Bang & Olufsen draait opnieuw kwartaalverlies

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Bang & Olufsen heeft opnieuw een verliesgevend kwartaal gedraaid. De animo van consumenten om de dure televisies, speakers en koptelefoons van de Deense fabrikant aan te schaffen, is sterk afgenomen. De omzet ging in de afgelopen periode met bijna een derde omlaag vergeleken met een jaar eerder.

Het brutoverlies liep op tot 77 miljoen Deense kroon, omgerekend 10 miljoen euro. Daarmee leed het bedrijf zijn derde kwartaalverlies op rij. Sinds december 2018 gaf Bang & Olufsen vier winstwaarschuwingen af. De omzet kromp met 31 procent tot 627 miljoen kroon. De onderneming rekent voor het gehele lopende boekjaar op een omzetdaling met wel 18 procent.

Op de beurs van Kopenhagen is het aandeel Bang & Olufsen de afgelopen tijd sterk in waarde gedaald. Het bedrijf praat aandeelhouders op 3 april bij tijdens een investeerdersdag. Dan presenteert het bedrijf ook een driejarenplan waarmee op de lange termijn de prestaties moeten verbeteren.

Meer uit Financieel

Stevige minnen op Wall Street, Cisco Systems onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.

2 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic 380 miljard waard bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.

3 uur geleden
Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

4 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

4 uur geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

6 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

7 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

7 uur geleden