Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bang & Olufsen draait opnieuw kwartaalverlies

Bang & Olufsen draait opnieuw kwartaalverlies

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Bang & Olufsen heeft opnieuw een verliesgevend kwartaal gedraaid. De animo van consumenten om de dure televisies, speakers en koptelefoons van de Deense fabrikant aan te schaffen, is sterk afgenomen. De omzet ging in de afgelopen periode met bijna een derde omlaag vergeleken met een jaar eerder.

Het brutoverlies liep op tot 77 miljoen Deense kroon, omgerekend 10 miljoen euro. Daarmee leed het bedrijf zijn derde kwartaalverlies op rij. Sinds december 2018 gaf Bang & Olufsen vier winstwaarschuwingen af. De omzet kromp met 31 procent tot 627 miljoen kroon. De onderneming rekent voor het gehele lopende boekjaar op een omzetdaling met wel 18 procent.

Op de beurs van Kopenhagen is het aandeel Bang & Olufsen de afgelopen tijd sterk in waarde gedaald. Het bedrijf praat aandeelhouders op 3 april bij tijdens een investeerdersdag. Dan presenteert het bedrijf ook een driejarenplan waarmee op de lange termijn de prestaties moeten verbeteren.

Meer uit Financieel

Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

1 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

2 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

3 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

3 uur geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

3 uur geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

4 uur geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

4 uur geleden